Вторник
05.12.2023
17:57
Жизнь города

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Экологическая ситуация в городе Енакиево

Місто Єнакієве відноситься до найбільш екологічно забруднених міст Донецької області, що зумовлено розташуванням в місті підприємств тяжкої промисловості.    

Найгострішими проблемами міста є викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря, скиди в поверхневі водойми та накопичення промислових та побутових відходів

Основний вклад в загальне забруднення атмосфери міста у 2009 році вносили ВАТ «Єнакієвський металургійний завод» – 41,9% від загальноміських валових викидів, СП ТОВ «Метален» – 3,3 %, ЗАТ «Єнакієвський коксохімпром» – 8,2%, шахти ДП «Орджонікідзевугілля» – 35,1%, інші підприємства міста – 11,5 %.          

Екологічний стан погіршує на сам перед те, що в центрі міста розташовані три завода: ВАТ «Єнакієвський металургійний завод» з розміщенням на території заводу іншого підприємства - СП ТОВ «Метален», ЗАТ «Єнакієвський коксохімпром» та СП «Єнакієвське виробництво» Амвросіївської філії ВАТ «ХайдельбергЦемент Україна» (на консервації до 01.04.2011).

Проблема зменшення викидів забруднюючих речовин в повітря може бути вирішена лише завдяки виконанню підприємствами заходів, які увійшли в «Програму оздоровлення атмосферного повітря в м.Єнакієве», але, нажаль, підприємства не дотримуються запланованих терминів виконання заходів.

Не менш гостро стоїть питання забруднення водних об’єктів. По території міста протікає р.Булавін (західний приток р.Садки, східний приток р.Ольховатка). У північно-східній частині розташоване Волинцевське водоймище.

Річка Булавін відноситься до категорії брудних. Причина - надходження у водяні об'єкти забруднених стічних вод від підприємств, зливових вод з території міста, підприємств, а також багаторічна акумуляція забруднюючих речовин у донних відкладеннях. У 2011 році планується корегування робочої документації по проекту "Відновлення русла р. Булавін в районі шлакових відвалів ВАТ "Єнакієвський металургійний завод” та ВАТ "Єнакієвський коксохімзавод” зі створенням прибережної смуги”.

Найважливішою міською проблемою є проблеми пов`язані з роботою каналізаційної системи і системи очищення стічних вод. Незважаючи на те, що значна частина міста каналізована, стан устаткування каналізаційних насосних станцій  знаходиться у незадовільному стані. Більшість каналізаційних колекторів має 100% амортизаційний знос.

У 2010 році за рахунок обласного та міського фондів охорони навколишнього природного середовища розпочато роботи з будівництва каналізаційного колектору від пр. Металургів  до каналізаційного колектору Д=800 мм в районі пойми р.Булавин (вул.Постишева) у м. Єнакієве, а також за рахунок коштів міського фонду ведуться роботи з реконструкції  самопливного колектору по вул. С. Лазо. На наступний рік за рахунок коштів міського фонду ОНПС планується виконання проектно – вишукувальних робіт по 3-х проектах з реконструкції каналізаційних колекторів. Також за рахунок обласного та міського фондів планується реконструкція 2-х колекторів.

Низький рівень використання відходів поточного виходу і мінімальний обсяг утилізації накопичених відходів ускладнює і без того складну ситуацію в місті.

Основними підприємствами утворення та розміщення промислових відходів на території міста є ВАТ "ЄМЗ”, ДП "Орджонікідзевугілля”, ЦЗФ "Вуглегірська”. Місцями розміщення промислових та побутових відходів є відвали доменного та конвертерного шлаку, шламонакопичувачі, горизонтальні відстійники, породні відвали, полігони ТПВ.

У 2011 році ВАТ "ЄМЗ” планує завершити реконструкцію об`єднаного шламонакопичувача, що дозволить зменшити розміщення відходів виробництва - шламу на 2459 тис. м³/рік, та скоротити скид забруднюючих речовин до ставка-охолоджувача та до р.Булавин (100 т/рік).

На теперішній час у місті склалося вкрай складне становище з розміщенням побутових відходів. На території міста існує три звалища ТПВ (Центральне міське звалище, звалище м. Вуглегірськ  та смт Карло-Марксове), які знаходяться на балансі КП міської ради «Сервіс».

Всі звалища експлуатуються з 1972 року, вичерпали свої експлуатаційні потужності та не відповідають сучасним стандартам і санітарним нормам. Але до найближчих планів міста відноситься реконструкція Центрального міського звалища з метою подовження строку його експлуатації до вирішення питання подальшого розміщення відходів. Також, з метою недопущення формування стихійних звалищ та поліпшення якості складування відходів, у 2011 році планується придбання контейнерів для складання твердих побутових відходів, екскаватора, бульдозера для роботи на звалищі та сміттєвозів.

Лісозахисні смуги вздовж автошляхів знаходяться на балансі в селищних радах.
Платежі за забруднення навколишнього природного середовища надходять до доходної частини спеціального фонду бюджетів міст та селищ міста Єнакієве, а саме: м.Єнакієве, м. Вуглегірськ, м. Юнокомунарівськ, смт Карло-Марксове, смт Ольховатка, смт Булавинське, смт Корсунь. Фінансування заходів по охороні навколишнього природного середовища здійснюється централізовано з міського бюджету м. Єнакієве, згідно з угодами про  делегування повноважень міст та селищ на 2011 рік.

В.о. начальника відділу, промисловості,                                             
енергетики і екології міської ради                         Ю.В. Соловйова

Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2023 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru