Минулого року міліцією було розслідувано понад 1700 корупційних злочинів. Це дві третини від загальної кількості правопорушень цієї категорії. Збитки від корупційної діяльності у цьому році склали майже 8 мільйонів гривень. Про це на брифінгу, присвяченому роботі і планам МВС із протидії корупції в державі, заявив Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко.
За його словами, положення нового Кримінально-процесуального кодексу усувають можливість приховування правоохоронцями злочинів, укривання їх від обліку, не реагування на факти порушення конституційних прав і свобод громадян.
– З моменту отримання повідомлення про вимагання у громадянина грошових коштів відомості про це фіксуються на декількох рівнях обліку. Це виключає можливість «спустити справу на гальмах» або допомогти хабарникові уникнути відповідальності, – наголосив Віталій Захарченко.
Крім того, українська міліція посилила контроль над використанням коштів у бюджетній сфері, де була викрита діяльність 13 організованих груп. Уже з початку поточного року органами внутрішніх справ припинено діяльність дев`яти ОЗГ з корумпованими зв’язками. Слідчими вже доведена вина за 243 фактами корупційних діянь, за якими до відповідальності притягується 187 осіб.
За словами очільника МВС, велика увага у відомстві приділяється очищенню лав правоохоронців від корупціонерів і хабарників. Зокрема, з початку року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки МВС розпочато 120 кримінальних проваджень за фактами одержання або давання хабарів. До кримінальної відповідальності притягнуто 70 працівників міліції, у тому числі – 15 керівників різних рівнів.
УЗГ МВС України (за матеріалами ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області)