Понедельник
29.04.2024
15:11
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения городского совета

Рішення міської ради № 6/38-1249



ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ

від 26.06.2013 № 6/38-1249
м. Єнакієве
Про затвердження Статуту Комунальної установи «Міський центр здоров'я» (нова редакція)
Керуючись п.30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою приведення Статуту комунальної установи «Міський центр здоров'я» до вимог чинного законодавства, міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Статут комунальної установи «Міський центр здоров'я» (нова редакція) (додається).

2.  Вважати таким, що втратило чинність, рішення міської ради від 22.09.2004 № 4/16-31 «Про статут комунальної установи «Міський центр здоров'я» у новій редакції».

3.  Головному лікарю комунальної установи «Міський центр здоров'я» Авдєєву О.В. надати документи до відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Єнакієвської міської ради (Чуденко) для проведення державної реєстрації Статуту комунальної установи «Міський центр здоров'я» (нова редакція).

4.  Начальнику відділу охорони здоров'я міської ради Чернову Є.М. забезпечити оприлюднення даного рішення не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.

5.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров'я та соціального захисту (Богинін).

В.В. Олейник Міський голова

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
26.06.2013 № 6/38-1249

 

СТАТУТ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ'Я» (нова редакція)
м. Єнакієве

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

    1.1 Комунальна установа «Міський центр здоров'я», далі - Міський центр здоров’я, входить до складу відділу охорони здоров'я Єнакієвської міської ради, є підзвітним, підконтрольним та підпорядковується відділу охорони здоров'я міської ради.

    1.2  Повне найменування: комунальна установа «Міський центр здоров'я», скорочено - МЦЗ, російською мовою - коммунальное учреждение «Городской центр здоровья» (ГЦЗ).

    1.3  Міський центр здоров'я є юридичною особою та має поточні рахунки в установі банку, печатку та штамп із своїм найменуванням.

    1.4  Місце знаходження юридичної особи: 86430, Україна, Донецька область, м. Єнакієве, вул. Калініна, 1.

    1.5  Міський центр здоров'я є спеціалізованою санітарно-профілактичною установою, призначеною забезпечити організаційну та методичну роботу з проблем гігієнічного виховання та оздоровлення населення не- медикаментозними засобами, а також брати безпосередньо участь у цих заходах.

    1.6  Міський центр здоров'я організує свою роботу згідно з чинним законодавством України, нормативно-розпорядними документами МОЗ України, обласного управління охорони здоров'я, рекомендаціями Українського інституту громадського здоров'я ВОЗ, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій, «Типовим положенням про Міський центр здоров'я (додаток № 1 до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 05.01.99 № 1), наказами та Уставом, який затверджується Єнакієвською міською радою.

    1.7  Структура Міського центру здоров'я:

    1.7.1 Організаційно-методичний відділ (з методкабінетом та бібліотекою).

    1.7.2  Просвітницький відділ.

    1.7.3  Редакційно-видавничий відділ.

    1.7.4  Консультативно-оздоровчий відділ (кабінети діагностики рівня здоров'я корекції способу життя, не медикаментозними засобами оздоровлення, зали-тренажери, релаксації, аутотренінгу тощо).

    1.8  Штати та кошторис Міського центру здоров'я формуються та затверджуються відділом охорони здоров'я Єнакієвської міської ради. Відділення Міського центру здоров'я створюються в залежності від обсягу роботи та місцевих умов.

    1.9  Міський центр здоров'я несе відповідальність по своїм обов'язкам в межах належного йому майна, відповідно чинному законодавству і несе відповідальності за обов'язками громади та органів, що уповноважені керувати комунальним майном.

    1.10  Головний лікар Міського центру здоров'я одночасно є головним позаштатним фахівцем з санітарної освіти та здорового способу життя.

  2. ФІНАНСУВАННЯ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

    2.1  Фінансування Міського центру здоров'я здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, передбачених діючим законодавством.

    2.2  Додатковими джерелами фінансування можуть бути кошти, отримані:

- з територіального бюджету за виконання державних замовлень,

- від фонду надзвичайних ситуацій (при виникненні екстремальних ситуацій),

- із спонсорських надходжень від благодійних фондів, підприємств, установ, організацій та приватних осіб,

- від надання платних послуг за узгодами з підприємствами, установами, організаціями,

- з фондів страхових компаній за профілактичну діяльність,

- за оренду приміщень,

- грантами від міжнародних організацій,

2.3 Порядок витрачання коштів визначається діючим законодавством.

3. ЦІЛІ, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

3.1  Метою діяльності Міського центру здоров'я є підвищення рівня гігієнічної культури населення, залучення його широких верств до процесу зміцнення здоров'я шляхом здорового способу життя.

3.2  Для досягнення поставленої мети передбачається вирішення таких основних завдань:

3.2.1  Розробка (корекція) стратегії багатосторонньої діяльності щодо зміцнення здоров'я населення, ініціювання процесу впровадження в практику засад здорового способу життя.

3.2.2  Створення нормативної, інформаційної, організаційної, методологічної бази, яка б сприяла діяльності, спрямованої на формування здорового способу життя.

3.2.3  Координація зусиль медичних і зацікавлених немедичних установ і громадських організацій по створенню економічних та матеріально-технічних передумов для зміцнення здоров'я населення, розгортання руху за впровадження засад здорового способу життя.

3.2.4  Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення закладів охорони здоров'я, освіти, фізичної культури, засобів масової інформації тощо з питань підвищення гігієнічної культури та оздоровлення широких верств населення.

3.2.5  Розробка на замовлення органів і закладів охорони здоров'я, зацікавлених немедичних відомств та реалізація заходів, пов'язаних з епідситуацією, патологією, розповсюдженістю тих чи інших інфекційних захворювань тощо.

4. ВИКОНАННЯ СВОЇХ ЗАВДАНЬ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ'Я

ЗДІЙСНЮЄ ЧЕРЕЗ:

4.1  Систему закладів охорони здоров'я.

4.2  Систему загальної та спеціальної освіти.

4.3  Систему виробничого навчання.

4.4  Систему культурно-просвітницьких закладів та засобів масової інформації.

4.5  Систему оздоровчих, фізкультурно-оздоровчих комплексів, рекреаційних закладів тощо.

Засобами реалізації завдань Міського центру здоров'я можуть бути національні міжгалузеві (міжвідомчі) програми здоров'я, формування здорового способу життя, національні та регіональні програми за міжнародними проектами Всесвітньої організації охорони здоров’я «Здоров'я для всіх», «СНІД», «Міста здоров'я», «Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю», «Європа без тютюну» тощо.

5. ФУНКЦІЇ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

 5.1 Вивчення та узагальнення стану роботи з формування здорового способу життя, гігієнічного виховання населення та подання органам охорони здоров'я, іншим зацікавленим структурам пропозиції щодо її оптимізації.

5.2  Участь у розробці і реалізації цільових комплексних міжвідомчих програм, спрямованих на збереження здоров'я населення.

5.3  Збирання, обробка, аналіз, збереження та доведення до керівників владних структур, медичних закладів, головних штатних і позаштатних фахівців органів охорони здоров'я інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень щодо оптимізації роботи з питань формування здорового способу життя, гігієнічного виховання населення.

5.4  Вивчення ефективності робот із гігієнічного виховання населення з метою її корекції.

5.5  Впровадження систем оздоровлення населення за технологіями, що передбачають насамперед збереження та зміцнення здоров'я.

5.6  Збирання, обробка , доведення інформації з різних проблем охорони здоров'я (стан здоров'я населення, епідситуація, причини виникнення захворювань, епідемічних спалахів, охорони навколишнього середовища тощо). До засобів масової інформації з метою підвищення рівня освідомленості здоровоохоронної проблематики з боку керівників владних структур. Формування громадської думки щодо вирішення медичних проблем підвищення рівня гігієнічної культури.

5.7  Участь у підвищенні кваліфікації медичних та педагогічних кадрів, інших фахівців (фізичної культури, Товариства Червоного Хреста) з питань формування здорового способу життя, гігієнічного виховання та оздоровлення населення немедикаментозними засобами.

5.8  Участь в роботі наукових з'їздів, симпозіумів, конференцій, семінарів з метою висвітлення питань збереження та зміцнення здоров'я.

5.9  Вивчення та узагальнення передового досвіду роботи щодо формування здорового способу життя, гігієнічного виховання населення, ефективного застосування не медикаментозних засобів оздоровлення.

5.10  Розробка медичних матеріалів з проблем збереження та зміцнення здоров'я.

5.11 Організація та участь у проведенні роботи щодо підвищення рівня гігієнічної культури населення, навчання, надання до медичної допомоги:

 -в процесі загальноосвітнього та професійного навчання, зокрема викладання предмету «Валеологія» в навчальних закладах

- цільовим призначенням за санітарно-епідеміологічними показаннями

- цільовим призначенням за медико-оздоровчими показаннями (в процесі патронажу, навчання здоров'ю в школах, університетах, ліцеях здоров'я)

- в процесі просвітницької роботи серед широких верств населення (засоби масової інформації, наукова-популярна література, лекції, виставки тощо).

5.12 Організація видання науково-популярних і наукових матеріалів з питань збереження та зміцнення здоров'я, профілактики захворювань і участь у їх підготовці.

5.13  Співробітництво з неформальними структурами та рухами населення за здоровий спосіб життя, надання їм організаційно-методичної допомоги.

5.14  Участь в апробаціях новітніх та модернізованих методів діагностики резервів здоров'я, оздоровлення, гігієнічного виховання населення та узагальнення їх результатів.

5.15  Участь в апробації і впровадженні в практику роботи медичних та немедичних закладів, моделей формування здорового способу життя серед різних груп населення (дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл, ПТУ, студентів дорослого населення) за місцем навчання роботи, проживання тощо.

5.16  Організація та участь у проведенні просвітницьких кампаній, приурочених до актуальних медичних проблем (за епідпоказаннями, рекомендаціями ВОЗ до всесвітніх днів здоров'я, непалінню, боротьби з туберкульозом.

5.17  Участь у розробці (внесені корективи), апробації та впровадження в практику медико-економічних стандартів якості, надання медичної допомоги хворим (включення до них засобів і форм гігієнічного виховання).

5.18  Забезпечення планового та оперативного виконання соціального замовлення органів, закладів і служб охорони здоров'я стосовно організації та проведення просвітницьких заходів видання та розповсюдження науково- популярної літератури, методичних матеріалів, організація радіо і телепередач, публікації в пресі, кіно та відео-демонстрації, пропагандистських кампаній тощо), зокрема за епідпоказаннями.

5.19  Застосування різноманітних засобів не медикаментозного традиційного та нетрадиційного оздоровлення населення (корекція рухового режиму,загартування,харчування, психічного статусу, сексуальної поведінки, ставлення до куріння, вживання алкогольних напоїв, наркотиків тощо).

6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

6.1  Міський центр здоров’я має право згідно з чинним законодавством:

6.1.1  Планувати діяльність, визначити основні напрямки розвитку відповідно до чинного законодавства.

6.1.2 Укладати договори, з юридичними та фізичними особами, відповідно до чинного законодавства.

6.1.3  Брати участь у діяльності міжнародних організацій, здійснювати зовнішньоекономічну діяльність.

6.1.4  Визначити потреби у ресурсах, необхідних для забезпечення роботи Міського центру здоров’я, вирішувати питання матеріально-технічного забезпечення, в т.ч. проводити закупівлю необхідних ресурсів з урахуванням лімітів, встановлених на їх закупівлю.

6.1.5  Запроваджувати у практику нові санітарно-освітні методи і технології.

6.1.6  Використовувати позабюджетні кошти для удосконалення матеріально-технічної бази Міського центру здоров’я та соціального розвитку трудового колективу згідно з затвердженим кошторисом.

6.1.7  Отримувати кошти, майно, інші засоби від благодійних фондів, організацій, юридичних та фізичних осіб як гуманітарну допомогу, благодійні безоплатні внески, пожертвування.

6.1.8  Користуватися банківським кредитом в установленому порядку.

6.1.9  Розширювати обсяги та підвищувати рівень санітарно-освітньої діяльності.

6.1.10 Міський центр здоров’я має також інші права, надані чинним законодавством.

6.2 Міський центр здоров’я зобов’язаний:

6.2.1  Забезпечувати своєчасну оплату податків та інших відрахувань, згідно з чинним законодавством.

6.2.2  Здійснювати будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт основних фондів у межах кошторису.

6.2.3  Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці та техніки безпеки.

6.2.4 Виконувати норми, вимоги, щодо охорони навколишнього середовища. Виконувати зобов’язання по укладеним договорам.

6.2.5  Міський центр здоров’я має також інші зобов'язання, відповідно до діючого законодавства.

6.3 Міський центр здоров’я здійснює бухгалтерський, оперативний, статистичний облік та звітність згідно з чинним законодавством. Головний лікар та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та звітності.

7. ВЗАЄМОДІЯ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я З ДЕРЖАВНИМИ ТА НЕДЕРЖАВНИМИ СТРУКТУРАМИ

7.1  З метою реалізації міжнародних, національних і регіональних програм, розвитку руху за здоровий спосіб життя, проведення пропагандистських акцій, присвячених актуальним медичним проблемам, Міський центр здоров’я взаємодіє з зацікавленими відомствами, установами і організаціями.

7.2  З метою впровадження технологій, оздоровлення, орієнтованих на збереження та зміцнення здоров'я населення Міський центр здоров’я взаємодіє з відділеннями профілактики поліклінік, кабінетами пропаганди здорового способу життя (кабінети санітарної освіти), амбулаторно-поліклінічних закладів і санітарно-епідеміологічних станцій, відділеннями та кабінетами здоров'я дитини, дитячих поліклінік, центрами та кабінетами планування сім'ї, лікувально-фізкультурними, наркологічними та дермато-венерологічними диспансерами, Центрами психічного здоров'я, консультаціями «Шлюб і сім'я», Центрами та кабінетами планування сім'ї, кабінетами сексопатології, Центрами профілактики та боротьби із захворюванням на СНІД, фізкультурно- оздоровчими і фізкультурно-спортивними закладами, комплексами Української асоціації «Рух за здоровий спосіб життя», іншими державними і недержавними структурами оздоровчого і виховного спрямування.

8.  МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ТА КОШТИ

МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

8.1  Міський центр здоров'я м. Єнакієве є комунальною санітарно- профілактичною установою, яка заснована і майно якого належить комунальній власності Єнакієвської міської ради, формується за рахунок коштів місцевого бюджету, інших незаборонених чинним законодавством надходжень.

8.2  Матеріальну технічну базу та кошти Міського центру здоров'я складають основні фонди, а також інші матеріальні цінності та ресурси. Майно закріплюється за Міським центром здоров'я на праві оперативного управління. Міський центр здоров’я здійснює право володіння, користування та розпорядження цим майном за погодженням з міською радою.

8.3  Міський центр здоров'я має право приймати благодійну безкоштовну допомогу у вигляді спеціальної апаратури, різну гуманітарну допомогу від організацій та приватних осіб, які знаходяться і проживають як на Україні так і поза її межами.

9.  УПРАВЛІННЯ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

9.1 Поточне керівництво діяльності установи здійснює головний лікар, який призначається на посаду міським головою на умовах контракту за поданням начальника відділу охорони здоров'я міської ради. Строк найму, права, обов'язки і відповідальність головного лікаря, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом, та діючим законодавством.

9.2  Штатні службовці призначаються і звільнюються головним лікарем «Міського центру здоров'я» в установленому законодавством порядку і діють у відповідальності посадових інструкцій.

9.3  Головний лікар організує роботу і керує діяльністю Міського центру здоров'я, несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань.

9.4  Головний лікар в обсязі компетенції закладу видає накази і видає розпорядження, обов'язкові для всіх працівників Міського центру здоров'я.

9.5  За порушення трудової виконавчої дисципліни працівники Міського центру здоров’я притягаються до відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

10. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗДОРОВ'Я

10.1  Припинення діяльності Міського центру здоров’я здійснюється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділ, виділення) та ліквідації.

10.2  Реорганізація та ліквідація здійснюється:

- за рішенням сесії Єнакієвської міської ради

- на підставі рішення господарського суду

10.3  При ліквідації Міського центру здоров’я створюється ліквідаційна комісія, органом, що прийняв рішення про ліквідацію.

 10.4 У разі ліквідації Міського центру здоров’я, її активи повинні бути передані відділу охорони здоров'я Єнакієвської міської ради або Комунальній лікувально профілактичній установі відповідального типу.

Секретар міської ради                                                                              Т.М.   Богданова
Статут комунальної установи «Міський центр здоров'я» (нова редакція) підготовлено відділом охорони здоров'я Єнакієвської міської ради
Є.М. Чернов
Начальник відділу охорони здоров’я міської ради

Категория: Решения городского совета | Добавил: MARISHS (26.06.2013)
Просмотров: 662 | Рейтинг: 0.0/0
Подборка лучших фото финалистов двух самых престижных конкурсов фотографии подводного мира. Лучшие фото подводного мира 2010 года, выбрали судьи двух всемирных конкурсов – «Мир под водой» («The World Under Water») и «Ежегодное международное глубоководное соревнование» («Annual Deep International Underwater competition»).
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2024 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru