Суббота
09.12.2023
10:48
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения городского совета

Рішення міської ради № 6/51-1480ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ             

від 29.01.2014 № 6/51-1480
м. Єнакієве
Про стан виконання Програми розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве за 2013 рік та затвердження Програми розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве на 2014 рік
На підставі п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою відродження, збереження кращих культурних традицій міста, підтримки талановитих та обдарованих дітей і молоді, розвитку системи дозвілля, відпочинку мешканців міста, заслухавши інформацію заступника міського голови-начальника відділу культури і туризму міської ради Крохмалюк В.Г. «Про стан виконання Програми розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве за 2013 рік», міська рада
ВИРІШИЛА:

 1.  Інформацію заступника міського голови-начальника відділу культури і туризму міської ради Крохмалюк В.Г. «Про стан виконання Програми розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве за 2013 рік» взяти до відома (додається).
 2.  Затвердити Програму розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве на 2014 рік (додається).
 3.  Зняти з контролю рішення Єнакієвської міської ради 26.12.2012 № 6/31-1003 «Про затвердження Програми розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве на 2013 рік».
 4.  Заступнику міського голови-начальнику відділу культури і туризму міської ради Крохмалюк В.Г. забезпечити оприлюднення даного рішення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.
 5.  Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступника міського голови-начальника відділу культури і туризму міської ради Крохмалюк В.Г.
 6.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань культури, освіти та молодіжної політики (Белоненко).

В.В. Олейник Міський голова

ІНФОРМАЦІЯ
про стан виконання Програми розвитку культурного дозвілля населення в
місті Єнакієве за 2013 рік

Програма розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве на 2013 рік спрямована на створення сприятливих умов для розвитку культурного середовища міста, організації змістовного дозвілля за місцем проживання громадян, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, визначає необхідні зміни у підходах суспільства до культурної сфери життєдіяльності.
Надання послуг населенню у сфері культури та мистецтва здійснюється мережею комунальних закладів культури, що складалися у попередній період розвитку галузі. У місті функціонує культурно-дозвіллєвий центр, до складу якого входять ПК ім. 40-річчя Перемоги та ПК м. Вуглегірська, ПК м. Юнокомунарівська, музей космонавта Георгія Берегового, 2 школи мистецтв, 2 музичні школи, Парк культури і відпочинку ім. Вознесенського, Централізована бібліотечна система з 10 бібліотеками-філіями. В галузі культури міста працюють 303 особи, з них 215 спеціалістів та 114 - адміністративно - технічний персонал.
Реалізація Програми здійснювалась водночас по 7 розділах:

1. Організація та проведення державних та календарних свят

Відповідно до річного плану роботи відділу протягом року у всіх закладах культури відбулись цикли заходів до державних, народних і календарних свят: Різдва Христового, Тижня Масляної, Міжнародного жіночого дня, Дня захисту дітей, а також до щорічних Тижнів: Т.Шевченка, дитячої книги, музики, української писемності та мови.

2. Заходи, присвячені 70-річчю визволення Донецької області та Єнакієвого від німецько-фашистських загарбників

До 70-річчя визволення Донецької області та Єнакієвого від німецько-фашистських загарбників у місті пройшли:

2.1  Музейна виставка «Весна Победьі нашей»;

2.2  Героїко-патріотична акція «Ратному подвигу славу поем»;

2.3  Гала-концерт обласного фестивалю «Живи и помни»;

2.4  Святковий концерт «Пам’ять живі зберігають».

3. Заходи, присвячені Дню міста Єнакієве

До Дня міста було проведено цілий комплекс заходів з ранковим театралізованим прологом на площі «З Днем народження, Місто!», виставкою робіт декоративно-прикладного мистецтва «Алея майстрів», святковим концертним марафоном «О городе, с любовью», а також урочистим одруженням на площі «Вінчальний наряд міста». До Дня міста були приурочені традиційні заходи: «Ніч у музеї», іміджевий проект «Земляки», а також вже вдруге було організовано історичний квест для молоді «Завещание погибшего солдата».
Родзинкою цьогорічного Дня міста стало проведення нових конкурсів на найкраще оформлення автомобільного транспорту «Автокреатив» і Бал младенцев «БАЛовень Года».
Окрім цього, у музеї космонавта Г. Берегового відбулася виставка «За семью печатями» та була організована безкоштовна автобусна екскурсія для населення та гостей міста «:Улицьі города рассказьівают».

4. Підтримка творчо обдарованих дітей та молоді, професійних та соціальних
Відділ культури і туризму Єнакієвської міської ради активно сприяє творчому росту обдарованої молоді і підвищенню їх рівня, здійснює належну підтримку. З цією метою відділ культури і туризму Єнакієвської міської ради підтримує участь колективів та цілих закладів у фестивалях і профільних конкурсах-оглядах. Найкращим показником розвитку творчості є результативна участь у конкурсах. Протягом року початкові мистецькі навчальні заклади і самодіяльні колективи міста та їх вихованці стали призерами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів:

 1.  Відкритий конкурс молодих талантів «Престиж Донбасу» (І місце);
 2.  Всеукраїнський конкурс фестиваль «Таланти багатодітної родини» (2 призових місця і 2 путівки в «Артек»);
 3.  Відкритий фестиваль-конкурс циркового мистецтва «Золотой мак» (лауреати);
 4.  Обласне свято танцю «Різнобарвний вихор» (лауреати);
 5.  Виставка-ярмарок прикладного мистецтва до Дня Перемоги під патронатом губернатора Донецької області;
 6.  ІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс «Сузір’я Святогір’я» (ІІІ місце);
 7.  Всеукраїнський фестиваль сучасного танцю «Нове покоління» в Чернігові (ІІ та ІІІ місце);
 8.  ІІІ Чемпіонат України «Зірки танцю» у Києві (лауреати);
 9.  Відкритий фестиваль хореографічного мистецтва «Донбас» (4 місце);
 10.  Міжнародний фестиваль-конкурс юних піаністів «Чарівні клавіші» у Дніпропетровську (лауреати 1 і 2 ступеня);
 11.  ІІІ відкритий фестиваль-конкурс дитячо-юнацького естрадно-циркового мистецтва «Яскрава арена Дніпропетровська - 2013» (3 місце).

5. Акції та фестивалі

Протягом першого півріччя втілювались різнопланові творчі проекти, комплексні заходи, впроваджувались творчі акції для різних вікових категорій та соціальних груп:
Культурна акція для сімейного відпочинку «Ненудний вихідний» діяла протягом весняно-літнього сезону, в її рамках проведено цілий комплекс заходів у Парку культури та відпочинку ім. Вознесенського. Це народні та професійні свята весняно-літнього циклу, а також традиційні спортивні дні для молоді, у тому числі для спортсменів-інвалідів.
За ініціативою відділу культури і туризму Єнакієвської міської ради у місті вперше було проведено фестиваль студентської творчості «Тетянин день», в рамках якого представники професійно-технічних училищ та технікумів міста мали можливість показати себе з творчої неординарної сторони.
Також в рамках Року дитячої творчості у місті пройшов міський фестиваль дитячої творчості «Детство разноцветное», під час якого на головній сцені ПК 40-річчя Перемоги усі спортивні, творчі та самодіяльні колективи, кружки та секції мали змогу продемонструвати свої таланти.
В рамках святкування 70-річчя визволення міста, Єнакієве приймав на території міста обласний фестиваль патріотичної пісні «Живи и помни» до Дня Перемоги. Слід зазначити, що це не єдиний обласний захід, який проходив в місті. 19 травня єнакієвці стали свідками яскравого молодіжного фестивалю танцю «Різнобарвний вихор» , який зібрав на єнакіївській землі близько 700 учасників
Протягом червня для дітей які знаходилися у пришкільних таборах міста у ПК 40- річчя Перемоги діяв літній творчий табір «Приключение коротьішек в Цветочном городе».
2013 ознаменувався святкуванням 45-річчя польоту двічі Героя Радянського Союзу льотчика-космонавта Г.Т.Берегового. Ця дата стала масштабними культурними подіями з почесними гостями міста.
На честь 45-річчя польоту Г.Т.Берегового в місті пройшли:

 •  Презентація фільму про Берегового «Угол атаки», під час перегляду якого єнакієвців привітали космонавти з орбітальної космічної станції;
 •  Відкритий пленер художників Харківської та Донецької областей та виставка їх картин;
 •  Інформаційно-творча акція «Лист в космос»;
 •  Молодіжний проект «Студентський креатив» за космічною тематикою;
 •  Музейна виставка «Наш Береговий»;
 •  Зустрічі молоді з родиною Берегових та космонавтами Волковими;
 •  Велика концертна програма на площі «Поїхали!»;
 •  Запуск кулі повітря-плавання «Наш Береговий».

Єнакіївська земля знову зустрічала високих гостей - родину Георгія Тимофійовича, Героїв Росії космонавтів А.А.Волкова і С.А. Волкова, нашого земляка - керівника телестудії «Роскосмос» Островського О.Н.
Подією року знов стало проведення благодійного Марафону «Єнакієве - територія добра». В акції доброї волі взяли участь підприємства, організації, установи, приватні підприємства, юридичні та фізичні особи, депутати міської ради, посадовці особисто. В рамках Марафону відбувся благодійний концерт в День людей з обмеженими можливостями при участі талановитих інвалідів. Перераховані та виручені за квитки кошти були передані міським організаціям інвалідів.
З метою належної підтримки колективів та окремих виконавців, у тому числі, обдарованих дітей, проводилась щорічна інформаційно-культурна акція «Успішні діти - майбутнє Єнакієвого» до Дня Святого Миколая, яка відзначає успіхи дітей у сфері освіти, культури та спорту.
Активна молодь технікумів і училищ міста стала постійними волонтерами благодійних соціально-культурних акцій для людей незахищених категорій. Крім того, за участю молоді народжується традиція проведення міських флешмобів соціального спрямування. До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом відбулася широкомасштабна акція: марш молоді під гаслом «Молодь Єнакієвого проти СНІДу!», молодіжний флеш-моб «Червона стрічка» та музичний фестиваль студентських колективів на головній площі міста.

6. Творчі вечори та звіти

У 2013 році 3 народних самодіяльних колективи підтвердили звання «Народний»: Народна студія декоративно-прикладного мистецтва, Народний ансамбль народних інструментів, Народний хор «Джерело». Водночас з цими заходами відбувся огляд Єнакієвської філії обласного творчого об’єднання «Натхнення», в якому взяли участь майстрині міста у різних видах творчості.
Крім того, у місті відбулися творчі звіти колективів Культурно-дозвіллєвого центру «Територія творчості», колективів шкіл мистецтв та музичних шкіл «Друзів музика єднає», палаців культури м. Вуглегірська та Юнокомунаріська «У нас в ДК концерт сегодня». Найбільш яскраво запам’яталися: творчий звіт зразкового ансамблю бального танцю «Галант» «Нотр-Дам де Пари» та спільний творчий звіт студії сольного співу «Акцент» з народним ансамблем сучасного танцю «8ті1е» «Алиса а встране разноцветньїх снов».

7. Організація дозвілля населення міста

Для населення міста протягом першого півріччя проводилися наступні заходи:

1. Цикл новорічних заходів:

1.1  Новорічні ранки «Волшебньїе приключения в царстве Деда Мороза», «Новий рік у Простоквашино»;

1.2  Новорічна вистава «Морозко» «12 місяців»;

1.3  Новорічне свято для обдарованих дітей;

1.4  Різдвяні зустрічі «Приходила коляда накануне Рождества»;

1.5  Були відкриті «Володіння Діда Мороза» для юних чомучок.

2.  Молодіжні заходи:

2.1 Перший міський фестиваль студентської творчості «Тетянин день»;

2.2  Юмористичний фестиваль «На позитиве».

2.3  Свято до Дня Святого Валентина «Про любой».

2.4  Розважальна програма «Молодо - зелено» до Дня Молоді.

2.5  Молодіжні програми «Літній мікс» та «Покоління КЕХТ»;

2.6  День випускника (інтригою якого був фінальний танець на 100 танцювальних пар випускників);

2.7  Вшанування молодих сімейних пар у День міста;

2.8  Презентація молодіжних громадських організацій;

2.9  Фестиваль творчості «Студентський креатив»;

2.10 Концертний захід до міжнародного дня студентів.

3.  Цикл фольклорних свят:

3.1  Неділя народних гулянь до Масляної;

3.2  «Трійця - зелені святки»;

3.3  Фольклорне свято «Праздник Ивана Купала»;

3.4  Козацьке свято «Покрова».

4. Протягом року закладами культури організовувалось обслуговування ювілейних дат та професійних свят: металургів,         освітян,     закладів охорони здоров’я, комунальних

служб, зв’язку, податкової інспекції, транспортників, місцевого самоврядування, юридичних служб, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, громадських організацій інвалідів, ветеранської організації. Вперше за багато років у місті широко відзначили День Шахтаря . Він був приурочений до відкриття після реконструкції стадіону «Союз- 3». У концерті взяли участь зірки української та російської естради.

5.  Відкриття сезону Єнакієвського міського парку культури та відпочинку ім.Вознесенського «ПАРКовка».

6.  Музичний проект «Караоке біля фонтану».

7.  День людей похилого віку «Возраст золотой осени»

Протягом 2013 року закладами культури проведено 497 культурно-масових заходів, на які витрачено 271886 тис. грн.
Втілення заходів дозволило піднести імідж культури у місті та відновити пріоритет історичних та духовних цінностей, привернути увагу до досягнень або проблем закладів, а також упорядкувати дозвілля засобами закладів культури, підтримувати та розвивати самодіяльну творчість.
В.Г. Крохмалюк
Заступник міського голови- начальник відділу культури і туризму міської ради

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
29.01.2014 № 6/51-1480

Програма
розвитку культурного дозвілля населення в місті Єнакієве на 2014 рік
Програма розвитку культури спрямована на створення сприятливих умов для розвитку культурного середовища міста, організації змістовного дозвілля за місцем проживання громадян, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, визначає необхідні зміни у підходах суспільства до культурної сфери життєдіяльності та розрахована на 2014 рік.
Основні напрямки Програми визначають перспективи галузі культури міста та передбачають реалізацію єдиної політики в сфері організації концертів, театралізованих свят, тематичних заходів, фестивалів, виявлення талановитої особистості, подальший розвиток традиційної української культури, підтримку народної та високопрофесійної творчості, обдарованих дітей. Програмою передбачено проведення урочистих та культурно- мистецьких заходів в рамках Року Т.Шевченка, а також до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Надання послуг населенню у сфері культури та мистецтва здійснюється мережею комунальних закладів культури, що складалися у попередній період розвитку галузі.
На даний час в місті функціонують комунальний заклад палац культури «Юнком», комунальний заклад Єнакієвської міської ради «Музей космонавта Георгія Берегового», 2 школи мистецтв, 2 музичні школи, Єнакієвський міський парк культури і відпочинку ім. Вознесенського, Централізована бібліотечна система з 9 бібліотеками-філіями, а також є комунальний заклад Єнакієвської міської ради «Культурно-дозвіллєвий центр», до складу якого входять ПК ім. 40-річчя Перемоги, Центр культури та дозвілля м. Вуглегірська. В галузі культури міста працюють 303 особи, з них 215 спеціалістів.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється в межах призначень, затверджених рішенням Єнакієвської міської ради, а також із залученням інших коштів, не заборонених чинним законодавством.


№ з/п

Найменування заходів

Строки
виконання

Витрати
(тис.грн)

1. Організація та проведення державних та календарних свят

1.1

Інформаційно-культурні заходи до Дня Соборності України «Славетна мить, що поєднала Україну»

Січень

2,0

1.2.

Масляний Тиждень «Котилося сонечко по тарілочці»

Березень

5,0

1.3.

Урочистості до Дня Захисника Вітчизни

Лютий

2,0

1.4.

Першотравневий День сімейного відпочинку «Улетньїй вьіходной»

Травень

2,0

1.5.

Урочисті заходи до Дня Перемоги, концертні програми «Шагает Май победньїм маршем»

Травень

24,0

1.6.

Свята дитинства до Дня захисту дітей «ЕіШе.сот», «Енергія дитинства»

Червень

2,0

1.7.

Фольклорне свято зеленої Трійці

Червень

1,5

1.8.

Урочисті збори, присвячені Дню Конституції «Під захистом держави»

Червень

2,0

1.9.

Фольклорне свято Івана Купала

Липень

1,0

1.10.

Урочистості та святкові заходи до Дня державного прапору та Дня Незалежності України «Держава - це Ми»

Серпень

2,0

1.11.

Урочисті заходи до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

Жовтень

5,0

2. Заходи, присвячені 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка

2.1.

Творчий вернісаж української майстрині Горишньої Н.М. «Формула рукоделия» в рамках Шевченківських днів

Березень

0,5

2.2.

Концертна програма народного ансамблю народних інструментів та вокального ансамблю школи мистецтв «Ми діти Кобзареві»

Березень

1,0

2.3

Літературна година «Щира і ніжна Шевченкова мова»

Березень

0,5

2.4

Літературно- музичне свято «І відгукнеться слово Кобзаря в серцях його нащадків»

Березень

0,5

2.5

Виставка дитячих малюнків «Тарасові нащадки»

Березень

1,0

2.6

Міський етап та участь у обласному конкурсі авторських робіт декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва на кращу ілюстрацію до творів Шевченка «Раз нагріте добром серце вік не прохолоне»

Лютий-
березень

2,0

2.7

Міський етап обласного конкурса читачів віршів Шевченка «В сім’ї вольній, новій»

Березень

1,0

3. Заходи, присвячені Дню міста Єнакієве

3.1.

Театралізований пролог на площі «Зтот город самьій лучший город на земле»

Вересень

15,0

3.2.

Святковий концерт «Поющий город»

Вересень

10,0

3.3.

Музейний проект «Сити-квест» для молодіжних команд

Вересень

3,0

3.4.

Вшанування молодих сімейних пар «Вінчальний наряд міста»

Вересень

7,0

3.5.

Іміджевий проект «Земляки»

Вересень

8,0

3.6.

Виготовлення сувенірної та друкованої продукції з символікою міста

3 квартал

12,0

3.7

Розважальний проект для дітей «Велике місто для маленьких мешканців»

Вересень

2,0

3,8

Конкурс дитячих колясок та велосипедів «БАЛовень року»

Вересень

3,0

3,9

Творча акція для ветеранів війни та труда «Одна на всех ПОБЕДА»

Вересень

2,0

4. Підтримка творчо обдарованих дітей та молоді, професійних та соціальних
творчих досягнень

4.1.

Участь творчих колективів та виконавців у обласних, регіональних та всеукраїнських святах, конкурсах

Протягом
року

4,0

4.2.

Виплата стипендій обдарованим дітям, переможцям, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, фестивалів тощо

Протягом
року

10,8

4.3.

Придбання сценічного реквізиту та костюмів для колективів художньої самодіяльності

Протягом
року

10,0

4.4.

Вшанування професійних та соціальних творчих досягнень

Протягом
року

10,0

4.5.

Проведення інформаційно-культурної акції «У спішні діти - майбутнє Єнакієве»

Г рудень

5,0

5. Акції та фестивалі

5.1.

Фестиваль студентської творчості «Тетянин день»

Січень

2,0

5.2.

Культурна акція до Дня Перемоги «Мой подарок ветерану"

Травень

5,0

5.3.

Дитячий ігровий проект «Один вдома»

Протягом
шкільних
канікул

2,0

5.4.

ХІ Фестиваль хорової пісні «Души народной переливи»

Жовтень

2,0

5.5.

Благодійний марафон «Єнакієве - територія добра»

Листопад

1,5

5.6.

Молодіжна інформаційно-культурна акція до Дня боротьби зі СНІДом

Г рудень

1,5

5.7.

Благодійна акція «Фабрика Святого Миколая»

Г рудень

1,5

5.8

Літній творчий табір «Сонячне місто»

Червень

5,0

5,9

Майстер-клас для дітей та підлітків «Чудо своими руками»

Щомісячно

2,0

6,0

Фестиваль студентської творчості «Космічні фантазії» до Дня космонавтики

Квітень

3,0

6. Творчі вечори та звіти

6.1.

Творчі звіти колективів ПК 40-річчя Перемоги «Територія творчості»

Травень

2,0

6.2.

Творчий звіт колективів шкіл мистецтв «Друзів музика єднає»

Травень

1,5

6.3.

Творчі звіти ПК м. Юнокомунарівська та ЦКД м. Вуглегірська

Травень

1,5

6.4.

Бібліотечний день відкритих дверей «Чтение для хорошего настроения»

Вересень

1,5

6.5

Творчий звіт майстрів мистецтв

Квітень

2,0

7. Концертно-розважальні проекти

7.1.

Цикл новорічних заходів:

 1. Дитячі ранки «Новий рік у Простоквашино», «Сюрпризи Снігової Королеви»;
 2. Музичні ранки «Новорічні пригоди Мажора і Мінора», «Зимові пригоди музичної скриньки»;
 3. Дитячі новорічні вистави «12 місяців», музична вистава «Коза»;
 4. Новорічна вистава для обдарованих дітей від міського голови;
 5. Театралізовані різдвяні програми «Восторг и радость Рождествап», «Від хати до хати з Різдвом привітати»
 6. Новорічні концерт-шоу «Настрій? Новорічний!», «Кілометр серпантину, 2 вагони конфеті»
 7. Різдвяний бал для страршокласників

Січень

5,0

7.2.

Розважальні та концертні програми до Дня Святого Валентина

Лютий

2,0

7.3.

Розважальна програма до Дня молоді «Покоління КЕХТ»

Червень

2,5

7.4.

Цикл професійних свят «В профессии мьі люди не случайньїе»

Протягом
року

8,0

7.5.

Творчий проект «Літня ПАРКовка» в ПКта В ім.. Вознесенського

Протягом
літа

2,0

7.6.

Вечір відпочинку до Дня людини похилого віку «Возраст золотой осени»

Жовтень

1,5

7.7

Музичний проект «Караоке- п’ятниця»

Червень-
серпень

3,0

7.8

Творчий проект «Нескучньїй вьіходной»

Червень-
серпень

5,0

7.9

Творчий проект «Отдохнем без папьі с мамой»

Протягом
року

3,0

8.0

Концерт до Міжнародного жіночого дня «Весна на шпильках»

6 березня

45,0

8,1

Розважальний проект для молодих сімей «Рецепти сімейного щастя»

Травень

3,0

8,2

Гастрольні заходи творчих колективів Донецької області та України

Протягом
гастрольного
сезону

-

 

ВСЬОГО

 

270,8

В.Г. Крохмалюк
Заступник міського голови- начальник відділу культури і туризму Єнакієвської міської ради

Категория: Решения городского совета | Добавил: MARISHS (29.01.2014)
Просмотров: 631 | Рейтинг: 0.0/0
Популярный сайт AskMen.Com подвел итоги конкурса фотомоделей на самую красивую попу уходящего 2009-го года.
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2023 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru