Четверг
30.11.2023
19:46
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения городского совета

Рішення міської ради № 6/51-1491



ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ

від 29.01.2014 № 6/51-1491
м. Єнакієве
Про виконання програми по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м. Єнакієве на 2009-2013 роки за 2013 рік та затвердження міської програми, фінансових витрат на 2014 рік
Керуючись ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 77, 89 Бюджетного Кодексу України, Законом України „Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення”, Законом України „Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ- інфікованих і хворих на СНІД” із змінами та доповненнями, на виконання рішення виконавчого комітету Єнакієвської міської ради від 18.11.2009 № 670 „Про затвердження Завдань та основних заходів по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м. Єнакієве на 2009-2013 роки” із змінами та доповненнями, заслухавши інформацію відділу охорони здоров’я міської ради та з метою протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в м. Єнакієве, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції серед населення, забезпечення вільного доступу населення до консультування та безплатного тестування на ВІЛ-інфекцію, забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту, Єнакієвська міська рада
ВИРІШИЛА:

  1.  Інформацію відділу охорони здоров’я міської ради про виконання програми по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м. Єнакієве на 2009-2013 роки за 2013 рік взяти до відома (додається).
  2.  Затвердити міську програму по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД та фінансові витрати на 2014 рік (додаються).
  3.  Відділу охорони здоров’я міської ради (Чернов):

    3.1  Провести розподіл наданих коштів між підпорядкованими комунальними лікувально-профілактичними установами міста для раціонального використання.

    3.2  Забезпечити оприлюднення даного рішення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.

  4.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії: з питань охорони здоров’я та соціального захисту і з питань планування, бюджету та фінансів (Богинін, Череповський).

В.В. Олейник Міський голова

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
29.01.2014  № 6/51-1491

Фінансові витрати на виконання міської програми по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2014 рік


№№
з/п

Найменування

Сума, грн.

1

Лабораторні дослідження населення в Донецькому обласному центрі боротьби зі СНІДом (скринінгові, біохімічні, імунологічні та інші)

85200,0

2

Молочні суміші

30000,0

 

Всього

115200,0

Секретар міської ради                                                                                    Т.М.  Богданова
Фінансові витрати на виконання міської програми по забезпеченню профілактики ВІЛ- інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2014 рік підготовлені відділом охорони здоров’я міської ради
Начальник відділу                                                                                         Є.М.Чернов

Інформація
про виконання програми по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м. Єнакієве на 2009-2013 роки за 2013 рік

Ситуація з ВІЛ-інфекції в м.Єнакієве, як і в цілому по Донецькій області залишається складною. Виявлення випадків ВІЛ-інфекції відображає тенденцію до постійного поширення захворювання серед населення. В м.Єнакієве за весь період епідемії ВІЛ-інфекції 1995-2013 років виявлено 1755 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 180 в 2013 році. Офіційно зареєстровано 1334 особи (показник ураженості 1012,0 на 100 тис. населення) в тому числі 161 особа в 2013 році (показник захворюваності - 122 на 100 тис. населення).
На теперішній час на диспансерному обліку в кабінеті профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу знаходиться 735 осіб, в тому числі 214 чол. з діагнозом СНІДу (29%). Загалом інфікування ВІЛ діагностується у молодого працездатного населення - осіб 20-39 років (75,6% від загальної кількості ВІЛ-інфікованих). При цьому зберігається тенденція до збільшення статевого шляху передачі ВІЛ (з 13,5% в 1998 році до 59,3% в 2013 році). Відповідно відзначається поступове зниження парентерального шляху зараження під час ін’єкційного введення наркотиків (з 75,6% в 1998 році до 30,9% в 2013 році). З вересня 2007 року в м.Єнакієве переважає статевий шлях передачі. Також змінилося співвідношення ВІЛ- інфікованих чоловіків та жінок в бік останніх (3:1 в 1998 році, 1:1,1 в 2013 році).
В жіночій консультації дворазовим тестуванням на ВІЛ-інфекцію охоплено 98,2% вагітних жінок. В пологових будинках КЛПУ міста проводиться обстеження швидкими тестами усіх вагітних з невстановленим ВІЛ статусом. На теперішній час на обліку знаходяться 11 вагітних жінок з діагнозом ВІЛ-інфекції. Вони отримують трьох компонентну схему профілактичного лікування антиретровірусними препаратами з метою попередження ВІЛ-інфекції у дитини. Зростає група вагітних із числа жінок, які раніше знаходилися на диспансерному обліку з приводу ВІЛ-інфекції, усі вони отримують антиретровірусну терапію з лікувальною метою. В 2013 році від ВІЛ-інфікованих жінок народилося 23 дитини. На теперішній час в кабінеті профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу знаходиться під наглядом 41 дитина, що народилася від ВІЛ-інфікованих матерів, та 14 дітей з підтвердженим діагнозом, з яких 2 - з діагнозом СНІДу. Усім дітям оформлена державна допомога. Дітям з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції оформлена група інвалідності, по якій вони отримують допомогу. Усі діти, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, безкоштовно отримують адаптовані молочні суміші (на теперішній час 20 дітей до 1 року). Молочні суміші закуповуються на кошти місцевого бюджету, в 2013 році на їхнє придбання витрачено 24000,00 грн. В м.Єнакієве проводяться сучасні методи обстеження: дворазове дослідження вірусного навантаження та імунологічних показників у вагітних жінок та дворазове обстеження дітей методом ПЦР з метою ранньої діагностики ВІЛ.
Асоційована ВІЛ/туберкульозна патологія внаслідок атипового та злоякісного перебігу утруднює діагностику, стає некерованим джерелом розповсюдження туберкульозу та смертності від нього. Кількість випадків поєднаної ВІЛ/туберкульозної патології зростає, за 2013 рік в м.Єнакієве виявлено 36 таких осіб. За рік від туберкульозу померло 12 осіб з числа ВІЛ-інфікованих. З метою своєчасного виявлення туберкульозу в місті проводиться щорічне обов’язкове рентгенологічне обстеження легень у ВІЛ-інфікованих пацієнтів. В 2013 році на флюорографічне обстеження було заплановано 546 пацієнтів диспансерної групи, всі вони були обстежені. Впроваджене проведення хіміопрофілактики туберкульозу хворим на СНІД та ВІЛ-інфікованим (за показаннями). В 2013 році отримали хіміопрофілактику туберкульозу 81 особа.
Щорічно зростає захворюваність СНІДом та смертність від нього. В 2013 році в місті діагноз СНІД був встановлений 57 особам, померло 37 осіб, з яких 18 осіб - від СНІДу та 19 - з інших причин.
Проблема попередження професійного зараження ВІЛ-інфекцією медичних працівників під час надання медичної допомоги з кожним роком стає все більш актуальною. В 2013 році було зареєстровано 2 контакти з кров’ю серед медпрацівників на робочому місці. 1 медичний працівник отримав післяконтактну профілактику антивірусними препаратами. На теперішній час спостереження закінчено, медпрацівники здорові, зняті з обліку.
Зареєстровано 3 контакти з кров’ю у населення, 2 особи отримали профілактичне лікування. На теперішній час всі 3 особи перебувають під медичним наглядом.
Станом на 01.01.2014 року отримують противірусну терапію 250 ВІЛ-інфікованих пацієнтів (34% від диспансерної групи), в тому числі 65 пацієнтів з поєднаною патологією ВІЛ/туберкульоз. В Донецькому обласному центру боротьби зі СНІДом отримують противірусну терапію 10 дітей. Усі ВІЛ/СНІД хворі отримують противірусні препарати безкоштовно за рахунок державного бюджету та Г лобального фонду.
В м.Єнакієве у відповідності з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 415 від 19.08.2005 «Про удосконалення добровільного консультування і тестування на ВІЛ- інфекцію» в усіх лікувальних закладах проводиться індивідуальне, за бажанням - анонімне, консультування населення з питань ВІЛ/СНІДу, добровільне обстеження на ВІЛ з обов’язковим проведенням перед- та післятестового консультування. За рік в лікувально- профілактичних закладах міста пройшли тестування на ВІЛ 6062 особи, виявлено 148 позитивних результатів, виявляємість - 2,4%. Охоплено добровільним консультуванням та тестуванням 3844 особи (2,9% населення міста) без врахування донорів та вагітних.
Також місцевою програмою профілактики ВІЛ/СНІДу були передбачені кошти для придбання виробів медичного призначення в розмірі 38400,00 грн. Всі вони витрачені на закупівлю вакутайнерів, шприців, рукавичок, пробірок, тест-систем та інших виробів, які необхідні для проведення скринінгового обстеження населення та забезпечення захисту медичних працівників в їх повсякденній роботі.
Медична допомога ВІЛ/СНІД хворим надається в усіх лікувально-профілактичних закладах міста згідно з профілем захворювання та міста мешкання із дотриманням принципу недискримінованості. Забезпечене надання паліативної допомоги хворим в термінальній стадії СНІДу в інфекційному відділенні комунальній лікувально-профілактичній установі «Міська лікарня № 5», де виділені спеціальні ліжка. На вказаних ліжках в 2013 році надана паліативна допомога 37 пацієнтам.
Загалом, на виконання заходів з профілактики ВІЛ/СНІДу в м.Єнакієве в 2013 році із місцевого бюджету було виділено 115000,00 грн. (24000,00 грн. - на молочні суміші, 52800,00 грн. - на проведення лабораторних обстежень, 38400,00 грн. - на придбання засобів медичного призначення). Витрачено 114951,00 грн. - 99,9% від запланованих коштів.
На території м.Єнакієве діють благодійні та громадські організації, які надають соціальні послуги з профілактики ВІЛ-інфекції - «Промінь» м.Горлівка, Християнський центр реабілітації «Пристань Надії» м.Єнакієве, «Світанок» м.Донецьк. Крім цього медичні працівники лікувальних закладів міста підтримують співробітництво з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, товариством Червоного Хреста та органами МВ ГУМВС з метою безперешкодного доступу представників уразливих груп населення до отримання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції.
Медичними працівниками лікувальних закладів міста постійно проводиться санітарно-освітня робота з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. В 2013 році проведено 237 лекцій, 5301 бесіда, 54 профілактичні прийоми, 22 вечори питань та відповідей, 5 конкурсів, 5 семінарів, 1 тренінг та 1 анкетування, оформлено 39 санітарних бюлетнів. Організовано 6 виступів на радіо, 11 сеансів перегляду відеофільму, 9 виставок, опубліковано 9 статей в місцевих газетах.
Є.М.Чернов Начальник відділу охорони здоров’я міської ради

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
29.01.2014 № 6/51-1491

 

Міська програма
по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2014 рік
Єнакієве 2014

Міська програма
по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2014 рік
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Світовий досвід свідчить, що поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу призводить до зменшення тривалості життя, зростання потреби в медичних послугах, загострення проблем бідності, соціальної нерівності та сирітства, подолання яких потребує постійного збільшення видатків з державного бюджету.
У зв'язку з тим, що переважна більшість ВІЛ-інфікованих є особами працездатного та репродуктивного віку, епідемія негативно впливає на соціально-економічний розвиток країни та створює загрозу національній безпеці.
Досвід європейських держав свідчить, що для усунення проблем, пов'язаних з ВІЛ- інфекцією/СНІДом, необхідно забезпечити реалізацію державної політики у сфері профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки інфікованих і хворих шляхом об'єднання зусиль органів державної влади та громадськості.
Погіршення ситуації із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію та збільшення кількості хворих на СНІД зумовлено занепадом суспільної моралі та рядом соціально-економічних причин: невідповідність темпів розвитку інфраструктури медичної та соціальної допомоги темпам поширення епідемії; недостатнє фінансування заходів з профілактики та лікування; недосконала система інформування населення з питань запобігання інфікуванню.
Ситуація з ВІЛ-інфекції в м.Єнакієве, як і в цілому по Донецькій області та по Україні залишається складною. Виявлення випадків ВІЛ-інфекції відображує тенденцію к постійному поширенню захворювання серед населення. В м.Єнакієве за весь період епідемії ВІЛ-інфекції 1995-2013 років виявлено 1755 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 180 в 2013 році. Офіційно зареєстровано 1334 осіб (показник ураженості 1012,0 на 100 тис. населення) в тому числі 161 особа в 2013 році (показник захворюваності - 122 на 100 тис. населення).
На теперішній час на диспансерному обліку в кабінеті профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу знаходиться 735 осіб, в тому числі 214 чол. з діагнозом СНІДу (29%). Загалом інфікування ВІЛ діагностується у молодого працездатного населення - осіб 20-39 років (75,6% від загальної кількості ВІЛ-інфікованих). При цьому зберігається тенденція к збільшенню статевого шляху передачі ВІЛ (з 13,5% в 1998 році до 59,3% в 2013 році). Відповідно відзначається поступове зниження парентерального шляху зараження під час ін’єкційного введення наркотиків (з 75,6% в 1998 році до 30,9% в 2013 році). З вересня 2007 року в м.Єнакієве переважає статевий шлях передачі. Також змінилося співвідношення ВІЛ- інфікованих чоловіків та жінок в бік останніх (3:1 в 1998 році, 1:1,1 в 2013 році).
Щорічно зростає захворюваність СНІДом та смертність від нього. В 2013 році в м.Єнакієве діагноз СНІДу був встановлений 57 особам, померло 37 осіб.
Зростає група вагітних із числа жінок, які раніше знаходилися на диспансерному обліку з приводу ВІЛ-інфекції, відповідно збільшується кількість дітей, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. На теперішній час під наглядом знаходиться 41 дитина, 14 з яких мають підтверджений позитивний ВІЛ статус, а 2 - діагноз СНІДу.
Актуальність виконання програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД (далі - Програми) зумовлена необхідністю створення ефективної системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Метою Програми є стабілізація епідемічної ситуації, зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції/СНЩу шляхом реалізації державної політики щодо забезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, включаючи забезпечення стерильними медичними виробами одноразового використання вітчизняного виробництва.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Для досягнення визначеної Програмою мети слід забезпечити здійснення профілактичних, лікувальних та організаційних заходів, а також заходів з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
Профілактичними заходами є:

1.  забезпечення масштабної первинної профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед населення, передусім серед молоді, через проведення освітньої та роз'яснювальної роботи із залученням засобів масової інформації та мережі Інтернет з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки;

2.  посилення профілактичних заходів серед представників груп ризику (споживачів ін'єкційних наркотиків; осіб, які утримуються в установах виконання покарань; звільнених від відбування покарань; осіб, які займаються проституцією; мігрантів; безпритульних та бездомних громадян, передусім дітей, у тому числі із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, тощо);

3.  дотримання вимог щодо безпеки лікувально-діагностичного процесу в лікувально- профілактичних закладах шляхом повного переходу до використання медичних виробів одноразового використання вітчизняного виробництва;

4.  посилення безпеки донорства щодо запобігання випадкам передачі ВІЛ-інфекції через кров, її компоненти та анатомічні матеріали для трансплантації;

5.  удосконалення механізму запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; забезпечення вільного доступу до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ- інфекцію населення, передусім молоді та представників груп ризику;

6.  розширення доступу споживачів ін'єкційних наркотиків, передусім ВІЛ-інфікованих, до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм;

7.  систематичне створення радіо- і телепередач із висвітлення проблем, пов'язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

Лікувальними заходами є:

8.  забезпечення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД антиретровірусною терапією відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України стандартів та клінічних протоколів;

9.  створення системи контролю за формуванням резистентних до антиретровірусних препаратів штамів ВІЛ-інфекції;

10.  забезпечення лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД з опортуністичними та супутніми захворюваннями відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України стандартів та клінічних протоколів.

Заходами з догляду та підтримки є:

11.  організація паліативної допомоги ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД;

12.  надання соціальних послуг, а також забезпечення соціально-психологічної підтримки та немедичного догляду за ВІЛ-інфікованими і хворими на СНІД;

13.  надання правової допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.

Організаційними заходами є:

14.  забезпечення діяльності та поетапного розвитку спеціалізованих служб і закладів, що надають медичні та соціальні послуги ВІЛ-інфікованим і особам із груп ризику;

15.  удосконалення системи епідеміологічного нагляду за поширенням ВІЛ-інфекції з метою підвищення ефективності профілактичних заходів;

16.  удосконалення законодавства з питань профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

17.  розроблення та затвердження стандартів соціальних послуг, що надаються представникам груп ризику;

18.  розроблення та впровадження механізму залучення громадських організацій до надання таких послуг.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, інших джерел.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Виконання заходів

Програми дасть змогу:

  1.  охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу 60 відсотків представників груп ризику;
  2.  забезпечити навчання учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів за програмами формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу;
  3.  запровадити щотижневе розміщення в засобах масової інформації соціальної реклами щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу;
  4.  удосконалити механізм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед осіб віком від 15 до 24 років з метою підвищення рівня їх обізнаності щодо безпечної статевої поведінки, що дасть змогу збільшити до 60 відсотків кількість осіб, які самостійно можуть визначатися із запобіганням передачі ВІЛ-інфекції статевим шляхом;
  5.  забезпечити антиретровірусною терапією не менш як 25 відсотків хворих на ВІЛ- інфекцію/СНІД, які її потребують;
  6.  знизити на 10 відсотків рівень смертності серед інфікованих і хворих;
  7.  запобігти розвиткові резистентності до антиретровірусних препаратів штамів ВІЛ- інфекції;
  8.  знизити до 2 відсотків рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини;
  9.  забезпечити у 100 відсотків дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, раннє виявлення випадків інфікування;
  10.  удосконалити систему добровільного консультування і тестування з метою діагностики хвороби на початкових стадіях, досягти цільового рівня скринінгового обстеження населення міста - 5%;
  11.  забезпечити розвиток мережі спеціалізованих служб і закладів з надання медичних та соціальних послуг ВІЛ-інфікованим;
  12.  створити систему навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, залучених до роботи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, відповідно до міжнародних стандартів;
  13.  удосконалити систему лабораторного контролю якості діагностики та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

У період виконання Програми очікується значне зниження негативних проявів, що уповільнюють демографічний і соціально-економічний розвиток держави.

Міська програма по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих
та хворих на СНІД на 2014 рік

Секретар міської ради                                                                                                                      Т.М.Богданова

Міську програму по забезпеченню профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м.Єнакієве на 2014 рік підготував відділ охорони здоров’я міської ради

Є.М.Чернов                                                                              Начальник відділу охорони здоров’я міської ради

Категория: Решения городского совета | Добавил: MARISHS (29.01.2014)
Просмотров: 584 | Рейтинг: 0.0/0
Не всегда размер животного, когти и клыки самое опасное оружие. Капля яда некоторых крошечных рептилий способна убить до 100 взрослых людей или слона. Боль от укуса некоторых рыб настолько сильна, что пострадавший собственноручно начинает попытки ампутировать пострадавшую конечность. Представляем список самых ядовитых существ на планете Земля. 
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2023 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru