Четверг
28.03.2024
15:52
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения городского совета

Рішення міської ради № 6/58-1649



ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ

від 30.07.2014 № 6/58-1649 м. Єнакієве
Про внесення змін до рішення Єнакієвської міської ради від 23.02.2011 № 6/6-138 «Про затвердження статутів загальноосвітніх закладів»
Керуючись п.30 ч.1. ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі рішення Єнакієвської міської ради від 23.02.2011 № 6/6­138 «Про затвердження статутів загальноосвітніх закладів», з метою приведення Статуту НВК № 12 у відповідність до вимог чинного
законодавства, міська рада
В И Р І Ш И Л А:

  1.  Внести зміни до рішення Єнакієвської міської ради від 23.02.1011 № 6/6-138 «Про затвердження статутів загальноосвітніх закладів», а саме: викласти статут Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12 Єнакієвської міської ради в новій редакції (додається).
  2.  Керівнику Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12 Єнакієвської міської ради Романцову О.М. зареєструвати статут навчального закладу у державного реєстратора юридичних та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Єнакіївського міського управління юстиції у Донецькій області.
  3.  Начальнику відділу освіти міської ради Белоненко Л.А. забезпечити оприлюднення даного рішення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.
  4.  Координацію роботи щодо виконання рішення покласти на заступника міського голови Крохмалюк В.Г.
  5.  Контроль щодо виконання рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури та молодіжної політики (Белоненко).

В.В. Олейник Міський голова

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення міської ради 30.07.2014 № 6/58-1649
Н О В А Р Е Д А К Ц І Я С Т А Т У Т У
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЄНАКІЄВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО- ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 12 ЄНАКІЄВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

  1. Загальні положення

     1.1«Єнакієвський навчально-виховний комплекс № 12» знаходиться у комунальній власності Єнакієвської міської ради.

До «Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12» входять структурні підрозділи: шкільний та дошкільний.

 1.2 «Єнакієвський навчально-виховний комплекс № 12» (далі - НВК № 12) є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в установі банку, печатку, штамп, рахунки в Держказначействі України, код ЄДРПОУ.

1.3  Місцезнаходження «Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12»: Донецька область, м. Єнакієве, вул. Турутіна, буд. 230а.

1.4 Засновником «Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12» є: Єнакієвська міська рада.

1.5  Видом економічної діяльності НВК № 12 є: загальна середня освіта, дошкільна освіта та початкова освіта.

1.6  Головною метою НВК № 12 є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти.

1.7  Основними завданнями навчально-виховного комплексу є:

1.7.1 Створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, учня;

1.7.2  Формування гармонійної особистості;

1.7.3 Збереження та зміцнення її фізичного і психологічного здоров’я;

1.7.4 Формування основних норм загальнолюдської моралі;

1.7.5 Створення умов для здобуття дітьми дошкільного віку, учнями безперервної дошкільної та загальної середньої освіти в обсязі державних стандартів дошкільної та загальної середньої освіти, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

1.8  НВК № 12 в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», іншими нормативно- правовими актами, власним статутом.

1.9 НВК № 12 несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

1.9.1 Безпечні умови освітньої діяльності;

1.9.2 Дотримання державних стандартів освіти;

1.9.3  Дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;

1.9.4  Дотримання фінансових дисциплін.

1.10  Мовою навчання і виховання дітей у НВК № 12 є російська:

За погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради адміністрація НВК № 12 має право відкривати класи та групи дошкільного підрозділу з українською мовою навчання відповідно до потреб батьків.

1.11 Медичне обслуговування учнів здійснюється відділом охорони здоров’я Єнакієвської міської ради; відповідні умови для його організації забезпечується відділом освіти Єнакієвської міської ради.

1.12 Взаємовідносини НВК № 12 з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

1.13 Навчально-виховний комплекс складається з двох підрозділів: дошкільного та школи І-ІІІ ступенів.

2. Комплектування дошкільного підрозділу НВК № 12

2.1 Дошкільний підрозділ НВК № 12 розташовано за адресою: м. Єнакієве, вул. Барнаульська, буд. 18.

2.2  Групи можуть комплектуватися як за віковими, так і за різновіковими ознаками по узгодженню з відділом освіти Єнакієвської міської ради.

2.3  У дошкільному підрозділі можуть функціонувати трупи загального розвитку, спеціальні, санаторні, соціально-педагогічного патронату, які утворюються за рішенням відділу освіти Єнакієвської міської ради.

2.4  Дошкільний підрозділ може мати групи з денним, цілодобовим, короткотривалим до 4 годин утримання режимом перебування дітей, що визначається відділом освіти Єнакієвської міської ради.

2.5 Наповнюваність груп дітьми повинна відповідати чинним нормативним документам про дошкільну освіту.

2.6 Для зарахування дитини у дошкільний підрозділ НВК № 12 батьки, або особи, які їх замінюють зобов'язані пред'явити: медичну довідку про стан здоров'я дитини, медичну довідку про епідеміологічне оточення, документи для зарахування до групи компенсуючого типу, свідоцтво про народження дитини, документа для встановлення батьківської плати.

2.7 За дитиною зберігається місце у дошкільному підрозділі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.8 Відрахування дітей із дошкільного підрозділу НВК № 12 може здійснюватись за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі; у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.9 Адміністрація НВК № 12 повинна надіслати письмове повідомлення батькам дитини, або особам, які їх замінюють про відрахування дитини не пізніше як за місяць до відрахування.

3. Режим роботи дошкільного підрозділу НВК № І2

3.1 Дошкільний підрозділ НВК № 12 працює за п'ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя.

3.2  Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу складається заступником директора з організації дошкільного навчання та затверджується директором НВК.

3.3 Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу складається заступником директора з організації дошкільного навчання та затверджується директором НВК.

4. Організація навчально-виховного процесу у дошкільному підрозділі

4.1 Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) проводиться оздоровлення дітей.

4.2  Дошкільний підрозділ здійснює свою діяльність відповідно до річного плану НВК, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3  Навчально-виховний процес здійснюється за державними та авторськими програмами, які мають відповідне узгодження та затвердження органами управління освітою.

5. Організація харчування дітей у дошкільному підрозділі

5.1 Порядок забезпечення продуктами харчування визначається НВК № 12 самостійно.

5.2 Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та заступника директора НВК з організації дошкільного навчання.

6. Організація навчально-виховного процесу шкільного підрозділу НВК № 12

6.1  НВК № 12 здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання.

За погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради можуть створюватися
класи з поглибленим вивченням предметів, класи (групи) з вечірньою (заочною, дистанційною) формою навчання, спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
З урахуванням освітніх запитів населення, кадрового забезпечення та матеріально- технічної і методичної бази заклад за погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради може організовувати навчання в старшій школі за одним або кількома профільними напрямами.
Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у закладі здійснюється згідно з нормативами, встановленими МОН.

6.2  Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі організовуються відповідно до положень про індивідуальне навчання та екстернат у системі загальної середньої освіти, затверджених МОН.

6.3 Класи в НВК № 12 формуються за погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення навчально-виховного процесу, та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу. В разі, коли кількість дітей менша за визначену нормативами їх наповнюваності, - організовуються заняття за індивідуальною формою навчання.

6.4  Зарахування учнів до всіх класів НВК № 12 здійснюється без проведення конкурсу і, як правило, відповідно до території обслуговування.

6.5 Керівник закладу зобов'язаний вжити заходів до ознайомлення дітей та їх батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до закладу, цим Статутом, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.

6.6 Зарахування учнів до закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом директора НВК № 12.

Для зарахування учня до закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу (крім дітей, які вступають до першого класу), до школи III ступеня - документ про відповідний рівень освіти.
До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років.

6.7 Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до закладів відповідно до законодавства та міжнародних договорів.

6.8 Переведення учнів до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому

МОН.
У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини вибуття.
У разі переходу учня до іншого навчального закладу Єнакієвської міської ради для здобуття загальної середньої освіти батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.

6.9 НВК № 12 планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного, річного плану.

В плані роботи відображаються найголовніші питання роботи закладу, визначаються перспективи його розвитку.
План роботи затверджується педагогічною радою закладу.

6.10 Навчально-виховний процес у закладі здійснюється відповідно до робочого навчального плану складеного на основі типових навчальних планів, затверджених МОН.

У робочому навчальному плані закладу конкретизується варіативна частина державних стандартів освіти.
Індивідуалізація і диференціація навчання у закладі забезпечуються шляхом реалізації інваріантної та варіативної частини.

6.11 Робочий навчальний план закладу затверджуються відділом освіти Єнакієвської міської ради.

Експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани закладу погоджуються з МОН за поданням відділу освіти Єнакієвської міської ради.

6.12 НВК № 12 забезпечує відповідність рівня загальної середньої освіти державним стандартам освіти, єдність навчання і виховання.

6.13  Заклад працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф МОН, і забезпечує виконання навчально-виховних завдань на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей та природних здібностей дітей.

6.14  Заклад обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" з урахуванням особливостей організації навчально-виховного процесу,

6.15 Навчально-виховний процес у закладі здійснюється за груповою та індивідуальною формою навчання.

6.16 Відповідно до поданих батьками або особами, які їх замінюють, заяв заклад за рішенням відділу освіти Єнакієвської міської ради створює умови для прискореного навчання та навчання екстерном.

6.17 НВК № 12 може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Порядок надання платних послуг затверджується МОН за погодженням з Мінфіном та Мінекономіки.

6.18 Навчальний рік в НВК № 12 починається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

6.19 Структура навчального року (тривалість навчальних занять, поділ на чверті, семестри та режим роботи встановлюються закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради.

6.20 Загальна тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.

6.21 Тривалість уроків у закладі становить: у 1-х класах - 35 хвилин, у 2-4-х класах - 40 хвилин, у 5-11-х - 45 хвилин.

Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради та державної санітарно-епідеміологічної служби.

6.22 Для учнів 5-9-х класів допускається проведення підряд двох уроків під час лабораторних і контрольних робіт, написання творів, а також уроків трудового навчання. У 10-11-х класах допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета інваріантної та варіативної частини навчального плану і профільних дисциплін (предметів).

6.23 Заклад може обрати інші, крім уроку, форми організації навчально-виховного процесу.

6.24 Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) - 20 хвилин.

6.25 Розклад уроків складається відповідно до робочого навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується керівником закладу.

6.26 Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).

6.27 Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

6.28 Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням вимог навчальних програм та індивідуальних особливостей учнів.

Домашні завдання учням 1-х класів не задаються.

6.29 У школі першого ступеню навчання для учнів 1 - 4 класів за бажанням їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, при наявності належної навчально-матеріальної бази, педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу можуть створюватись групи продовженого дня.

Групи продовженого дня створюються за наказом відділу освіти Єнакієвської міської ради по узгодженню із міською санітарно-епідеміологічною службою.
Зарахування до груп продовженого дня і відрахування дітей із них здійснюється наказом директора НВК на підставі заяви батьків (осіб, які їх замінюють).
Режим роботи груп продовженого дня визначається наказом відділу освіти Єнакієвської міської ради.

7. Оцінювання навчальних досягнень учнів

7.1 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів визначаються МОН.

7.2 Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються МОН. Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.

7.3 У першому класі дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. За рішенням педагогічної ради навчального закладу може надаватися словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів другого класу.

У наступних класах оцінювання здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

7.4 Заклад може використовувати інші системи оцінювання навчальних досягнень учнів за погодженням з відділом освіти Єнакієвської міської ради. При цьому оцінки з навчальних предметів за семестри, рік, результати державної підсумкової атестації переводяться у бали відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

7.5 Навчання у випускних (4-х, 9-х і 11-х) класах закладу завершується державною підсумковою атестацією. Зміст, форма і порядок державної підсумкової атестації визначаються МОН.

В окремих випадках учні за станом здоров'я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюється МОН та МОЗ.

7.6 Учні початкової школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються для обстеження фахівцями відповідної психолого-медико- педагогічної консультації. За висновками зазначеної консультації такі учні можуть продовжувати навчання в спеціальних школах або навчатися в НВК №                                                          12 за індивідуальними навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

7.7 Учні початкової школи, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних здібностей навчальну програму, можуть бути, як виняток, залишені для повторного навчання у тому самому класі за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

7.8 За результатами навчання учням видається відповідний документ (табель, свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту).

Зразки документів про базову та повну загальну середню освіту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

7.9 Учням, які закінчили основну школу (9-й клас), видається свідоцтво про базову загальну середню освіту.

Свідоцтво про базову загальну середню освіту дає право на вступ до школи ІІІ ступеня, професійно-технічного навчального закладу. вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації.

7.10 Учням, які закінчили старшу школу (11-й клас), видається атестат про повну загальну середню освіту.

Атестат про повну загальну середню освіту дає право на вступ до професійно- технічних та вищих навчальних викладів усіх типів і форм власності.

7.11 Випускникам 9-х, 11-х класів, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності.

Учні, які не отримали документи про освіту, можуть продовжити навчання екстерном.

7.12 За відмінні успіхи в навчанні учні 2-8-х, 10-х класів можуть нагороджуватися похвальним листом "За високі досягнення у навчанні", а випускники школи III ступеня - похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів", медалями - золотою "За високі досягнення у навчанні" або срібною "За досягнення у навчанні". За відмінні успіхи в навчанні випускникам школи II ступеня видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою. Порядок нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється МОН.

7.13 Свідоцтва про базову загальну середню освіту, атестати про повну загальну середню освіту та відповідні додатки до них реєструються у книгах обліку та видачі зазначених документів.

Контроль за дотриманням порядку видачі випускникам свідоцтв, атестатів, золотих і срібних медалей. похвальних грамот та листів здійснюється МОН. управлінням освіти і науки Донецької облдержадміністрації та відділом освіти Єнакієвської міської ради.

8. Виховний процес в НВК № 12

8.1 Виховання учнів у закладі здійснюється під час проведення уроків, в процесі позаурочної та позашкільної роботи.

8.2 Цілі виховного процесу в закладі визначаються на основі принципів, закладених у Конституції та законах України, інших нормативно-правових актах.

8.3 У закладі забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

Примусове залучення учнів закладів до вступу в будь-які об’єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації і воєнізовані формування, а також до діяльності в зазначених організаціях. участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.

8.4 Дисципліна в закладах дотримується на основі взаємоповаги усіх учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та статуту навчального закладу.

Застосування методів фізичного та психічного насильства до учнів забороняється.

9. Учасники навчально-виховного процесу

9.1 Учасниками навчально-виховного процесу в закладі є учні, педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі, інші спеціалісти закладу, керівники, батьки або особи, які їх замінюють.

9.2 Статус, права та обов'язки учасників навчально-виховного процесу, їх права та обов'язки визначаються Законами України "Про освіту". "Про загальну середню освіту", іншими актами законодавства, цим Статутом, правилами внутрішнього розпорядку закладу.

9.3 Учень (вихованець) - особа, яка навчається і виховуються в закладі.

9.4. Учні (вихованці) закладу мають гарантоване .державою право на:

9.4.1  Доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти у комунальному закладі.

9.4.2  Вибір певного закладу форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позакласних занять.

9.4.3  Безпечні і нешкідливі умови навчання та праці.

9.4.4  Користування навчально-виробничою науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою закладу.

9.4.5  Участь в різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо.

9.4.6  Отримання додаткових, у тому числі платних навчальних послуг.

9.4.7  Перегляд результатів оцінювання навчальних досягнень з усіх предметів інваріантної та варіативної частини.

9.4.8  Участь в роботі органів громадського самоврядування закладу.

9.4.9  Участь в роботі добровільних самодіяльних об'єднань, творчих студій, клубів, гуртків, груп за інтересами тощо.

9.4.10  Повагу людської гідності, вільне вираження поглядів, переконань.

9.4.11  Захист від будь-яких форм експлуатації. психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних га інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність.

9.5 Учні закладу зобов'язані:

9.5.1 Оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти.

9.5.2  Підвищувати свій загальний культурний рівень.

9.5.3  Брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій навчальними програмами та навчальним планом закладу, його статутом.

9.5.4  Дотримуватися вимог законодавства, моральних. етичних норм. поважати честь і гідність інших учнів та працівників.

9.5.5  Виконувати вимоги педагогічних та інших працівників закладу відповідно до цього Статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу.

9.5.6  Брати участь у різних видах трудової діяльності.

9.5.7  Дбайливо ставитися до державного, громадського і особистого майна, майна інших учасників навчально-виховного процесу.

9.5.8 Дотримуватися вимог цього Статуту, правил внутрішнього розпорядку закладу.

9.5.9  Дотримуватися правил особистої гігієни.

9.6  Учні закладу залучаються за їх згодою та зі одою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.

9.7  За невиконання учасниками навчально-виховного процесу своїх обов'язків, порушення Статуту, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до закону.

9.8  Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я якої дає змогу виконувати професійні обов'язки в навчальних закладах системи загальної середньої освіти.

9.9 До педагогічної діяльності у закладі не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показаннями, за вироком суду. Перелік медичних протипоказань щодо провадження педагогічної діяльності встановлюється законодавством.

9.10 Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників закладу, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю. Законом України "Про загальну середню освіту" та іншими законодавчими актами.

9.11 Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається відповідно до законодавства керівником закладу і затверджується відділом освіти Єнакієвської міської ради. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин для вивчення окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог законодавства про працю.

9.12 Директор НВК № 12 призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками, права та обов'язки яких визначаються нормативно-правовими актами МОН, правилами внутрішнього розпорядку та цим Статутом.

9.13 Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків крім випадків, передбачених законодавством.

Залучення педагогічних працівників до участі у видах робіт, не передбачених робочим навчальним планом, навчальними програмами та іншими документами, що регламентують діяльність навчального закладу, здійснюється лише за їх згодою.

9.14 Педагогічні працівники закладу піддягають атестації відповідно до порядку, встановленого МОН.

За результатами атестації педагогічних працівників визначається їх відповідність займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія (спеціаліст, спеціаліст другої, першої, вищої категорії) та може бути присвоєно педагогічне звання "старший учитель", "учитель (вихователь) - методист", "педагог - організатор - методист" та інші.

9.15 Педагогічні працівники закладу мають право:

9.15.11 Самостійно обирати форми, методи, способи навчальної роботи, не шкідливі для здоров'я учнів.

9.15.12 Браги участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів закладу та інших органів самоврядування закладу, в заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи.

9.15.13 Обирати форми та здійснювати підвищення своєї кваліфікації; навчатися у вищих навчальних закладах і закладах системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

9.15.14 Проходити атестацію для здобуття відповідної кваліфікаційної категорії та отримувати її в разі успішного проходження атестації.

9.15.15 Проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу.

9.15.16 Вносити керівництву закладу і органам управління освітою пропозиції щодо поліпшення навчально-виховної роботи.

9.15.17 На соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства.

9.15.18 Об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.

9.15.19 Порушувати питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.

9.16 Педагогічні працівники закладу зобов'язані:

9.16.1 Забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм з дотриманням вимог Державного стандарту загальної середньої освіти.

9.16.2  Контролювати рівень навчальних досягнень учнів.

9.16.3  Нести відповідальність за відповідність оцінювання навчальних досягнень учнів критеріям оцінювання, затвердженим МОН, доводити результати навчальних досягнень учнів до відома дітей, батьків, осіб, що їх замінюють, керівника навчального закладу.

9.16.4 Сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров'я.

9.16.5 Виховувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі.

9.16.6 Виконувати статут закладу правила внутрішнього розпорядку, умови трудової о договору.

9.16.7 Брати участь у роботі педагогічної ради;

9.16.8  Виховувати в учнів шанобливе ставлення до батьків, жінок, старших за віком осіб; повагу до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу.

9.16.9 Готувати учнів до самостійного життя з дотриманням принципів взаєморозуміння, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами.

9.16.10 Дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати особисту гідність учнів та їх батьків.

9.16.11 Постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, рівень загальної і політичної культури.

9.16.12 Виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу, органів управління освітою.

9.16.13 Вести відповідну документацію.

9.17  Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку закладу, не виконують посадових обов'язків, умови трудового договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно із законодавством.

9.18  Права і обов'язки інших працівників та допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством та правилами внутрішнього розпорядку закладу.

9.19  Батьки учнів та особи, які їх замінюють, мають право;

9.19.1 Обирати навчальний заклад та форми навчання і виховання дітей.

9.19.2 Створювати батьківські громадські організації та брати участь в їх діяльності, обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадської о самоврядування.

9.19.3 Звертатися до органів управління освітою, керівника закладу і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей.

9.19.4 Приймати рішення про участь дитини в науковій, спортивній, трудовій, пошуковій та інноваційній діяльності закладу.

919.5 Брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально- виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

9.19.6 На захист законних інтересів дітей в органах громадського самоврядування закладу та у відповідних державних, судових органах.

 9.20 Батьки та особи, які їх замінюють, с відповідальними за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти, їх виховання і зобов'язані:

9.20.1 Створювати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання.

9.20.2 Забезпечувати дотримання дітьми вимог статуту закладу.

9.20.3 Поважати честь і гідність дитини та працівників закладу.

9.20.4 Постійно дбати про фізичне здоров'я. психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей.

9.20.5 Виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім'ї, державної та рідної мов.

 9.20.6 Повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів.

9.20.7  Виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

У разі не виконання батьками та особами, які їх замінюють, обов'язків, передбачених законодавством, заклад може порушувати встановленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

10. Управління НВК № 12

10.1 Керівництво НВК № 12 здійснює його директор.

Керівником закладу може бути громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менш як три роки успішно пройшов атестацію керівних кадрів навчальних закладів у порядку, встановленому МОН.

10.2  Керівник НВК № 12 і його заступники призначаються на посаду та звільняються з посади наказом начальника відділу освіти Єнакієвської міської ради згідно із законодавством.

10.3 Керівник закладу:

10.3.1 Здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників.

10.3.2 Організовує навчально-виховний процес.

10.3.3 Забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів.

10.3.4 Відповідає за дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу.

10.3.5 Створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи.

10.3.6 Забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, вимог техніки безпеки.

10.3.7 Розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами.

10.3.8 Підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів.

10.3.9 Сприяє залученню діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій до навчально-виховного процесу, керівництва учнівськими об'єднаннями за інтересами.

10.3.10 Забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

10.3.11 Вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків.

10.3.12 Контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів.

10.3.13 Видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання.

10.3.14 Щороку звітує про свою роботу на загальних зборах (конференціях) колективу.

10.4 Керівник закладу є головою педагогічної ради - постійно діючого колегіального органу управління НВК № 12.

10.5 Засідання педагогічної ради проводяться у міру потреби, але не менш як чотири рази на рік.

10.6 Педагогічна рада розглядає питання:

10.6.1 Удосконалення методичного забезпечення навчально-виховного процесу.

9.6.2 Планування та режиму роботи закладу.

9.6.3 Варіативної складової робочого навчального плану.

9.6.4 Переведення учнів (вихованців) до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні.

9.6.5 Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду.

9.6.6 Участі в інноваційній та експериментальній діяльності закладу, співпраці з вищими навчальними закладами та науковими установами.

9.6.7 Морального та матеріального заохочення учнів (вихованців) та працівників закладу.

9.6.8 Моральногzбо визначених навчальних закладів.

 

Заступник міського голови                                                                          В.Г.  Крохмалюк
Статут Єнакієвського навчально-виховного комплексу № 12 Єнакієвської міської ради підготовлено відділом освіти Єнакієвської міської ради
Л.А. Белоненко Начальник відділу

Категория: Решения городского совета | Добавил: MARISHS (30.07.2014)
Просмотров: 775 | Рейтинг: 0.0/0

Имена некоторых правительниц прошедших веков, таких, как скажем, Клеопатра, княгиня Ольга, Екатерина-II, английская королева Виктория у всех на слуху. Причем, их дела и образы до сих пор оказывают влияние и на современные события. Особенно повезло в этом отношении Екатерине Великой, она же – Вторая. Нынешние россияне всё больше гордятся своей выдающейся императрицей. И есть за что. Ведь под её руководством «екатерининские орлы» покончили с многовековой турецко-татарской угрозой, превращавшей страны Восточной Европы в заповедное поле охоты за рабами. Прекратились набеги и угоны людей в рабство. На берегах морей стали расти военные и торговые гавани и города. Екатерина Вторая кроме Приазовья, Причерноморья и Крыма присоединила к своей державе также правобережную Украину, Белоруссию и Литву. Если учесть не только площадь этих земель, но и их населённость, число городов и сёл, уровень социально-экономического развития, то подобных приобретений не делал ни до, ни после Екатерины ни один российский государь император.

Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2024 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru