Понедельник
04.12.2023
06:13
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения исполнительного комитета

Рішення виконавчого комітету № 191ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ

від 21.05.2014 р. № 191
 м. Єнакієве
Про стан професійної захворюваності та санітарно - гігієнічну ситуацію на промислових підприємствах міста
На підставі ч.3 ст. 18, п.п.8 п.«б» ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію Єнакіївського міжміського управління ГУ ДСЕС у Донецькій області про стан професійної захворюваності та санітарно-гігієнічну ситуацію на промислових підприємствах міста, з метою забезпечення додержання вимог санітарного законодавства та охорони праці, виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ :

  1.  Інформацію Єнакіївського міжміського управління ГУ ДСЕС у Донецькій області про стан професійної захворюваності та санітарно-гігієнічну ситуацію на промислових підприємствах міста взяти до відома (додається).
  2.  Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій міста незалежно від форм власності:

2.1  Забезпечити виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» на підприємствах зі шкідливими умовами праці.

Термін: постійно

2.2  Створити умови праці на робочих місцях, забезпечити безпеку технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками, а також санітарно-побутові умови відповідно до вимог санітарного законодавства.

Термін: постійно

2.3  Забезпечити виконання вимог статті 8 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-ХІІ «Про охорону праці» щодо забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами колективного та індивідуального захисту.

Термін: постійно

 2.4 Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо зниження рівня професійної захворюваності та оздоровлення працюючих.

Термін: постійно

2.5  Організовувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

Термін: постійно

2.6  Працевлаштовувати працівників та проводити виконання заходів згідно з заключними актами проходження профілактичних оглядів, виконувати висновки медико-соціальної експертизи.

Термін: постійно

2.7  Зобов'язати відділ охорони здоров'я міської ради (Чернов), рекомендувати Єнакієвському відділенню Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (Ігнатовська) разом з Єнакіївським міжміським управлінням ГУ ДСЕС у Донецькій області (Гамова) провести перевірки на підприємствах ДП «Орджонікідзевугілля» виконання висновків медико-соціальної експертизи, матеріали надати до прокуратури м.Єнакієве.

Термін: протягом місяця

2.8  Зобов'язати відділ охорони здоров'я міської ради (Чернов) забезпечити суворий контроль обгрунтованості тривалого лікування хворих з професійно-обумовленими захворюваннями (особливо з хронічними бронхітами та радікулоцатіями), якості їх лікування та обстеження в період тимчасової непрацездатності, щорічно проводити аналіз стану диспансеризації працівників промислових підприємств, забезпечити контроль за якістю проходження профілактичних медичних оглядів.

Термін: постійно

2.9  Рекомендувати Єнакіївському міжміському управлінню ГУ ДСЕС у Донецькій області (Гамова) забезпечити контроль за своєчасністю та повнотою проведення профілактичних медичних оглядів, виконання заходів заключного акту проходження профілактичних оглядів.

Термін: постійно

2.10  Вважати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 20.11.2013 № 567 «Про охорону праці на підприємствах, в установах і організаціях міста у 2013 році».

3.  Контроль виконання данного рішення заслухати у вересні 2014 року.

4.  Рекомендувати головному державному санітарному лікарю Гамовій Т.І. забезпечити оприлюднення даного рішення протягом п'яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.

5.  Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Олейника В.В.

В.В.Олейник                                                                                        Міський голова

ІНФОРМАЦІЯ
про стан професійної захворюваності та санітарно - гігієнічну ситуацію на
промислових підприємствах міста

За 4 місяці 2014 року по м. Єнакієве зареєстровано 70 випадків професійних захворювань у 47 осіб. З них серед працюючих - 50 випадків у 30 осіб, серед непрацюючих - 20 випадків у 17 осіб, за 4 місяці 2013 р. було зареєтровано 49 осіб, зниження на 4,1%
По м.Єнакієве 98,6 % від загальної кількості випадків зареєстровано по ДП "Орджонікідзевугілля".Випадки профзахворювань зареєстровано на всіх шахтах ДП "Орджонікідзевугілля". 1 випадок серед працюючих зареєстрован на ПАТ " ЄМЗ".
Згідно наведених даних найбільш високою залишається професійна захворюваність органів дихання 39 випадків (55,7 %) від загальної кількості професійних захворювань. Протягом останніх років щорічно зростає кількість захворювань на кохлеоневріти, зумовлені професійними факторами ( шум), тому за 4 місяці 2014 року захворюваність на кохлеоневріт складає 16 випадків (22,9%), вібраційну хворобу - 9 випадків ( 12, 9%), хронічні радікуліти - 6 випадків ( 8,5%)
Згідно наведеного аналізу, процентне співвідношення випадків професійних захворювань від загальної кількості за 4 місяці 2014р. серед працюючих(51 вип. -72,9%) та непрацюючих (19вип. -27,1%).
Кількість захворювань у працівників основних професій (ГРОВ, забійник, прохідник, гірничий робітник, ГР по РГВ) складає 32 осіби (69,6 %). Найбільша кількість захворювань реєструється у гірників очисного вибою - 11 осіб (23,9%), у професії забійник підземний - 10 осіб (21,7%),серед прохідників підземних - 8 осіб (17,4%).
Структура виявленої профпатології, згідно професій (осіб) :
Протягом 4-х місяців 2014р. кількість осіб у яких зареєстровано більш ніж 1 випадок профзахворювань одночасно пом.Єнакієве складає 16 чоловік (34%), з них 15 випадків зареєстровано серед працюючих. Подвійні діагнози зареєстровані у 10 осіб, у пятьох - трійні діагнози, у однієї особи зареєстровано одночасно 4 профзахворювання.
Кількость осіб з більш ніж 1 випадком профзахворювання

Щорічно порівнювальний аналіз профзахворюваності за аналогічний період попереднього року здійснювався за 1кв., за півріччя, за 9 місяців, за рік. Одже надаємо аналіз профзахворюваності за 1квартал 2014р у порівнянні з аналогічним періодом 2013р.
Структура професійної захворюваності по м.Єнакієве за 1 кв. 2014р. у порівнянні з
аналогічним періодом 2013р.
Всього за 4 місяці 2014 року Єнакіївським міжміським управлінням проведена 1 планова перевірка на ПрАТ «ЦЗФ «Вуглегірьска», із використанням лабораторних та інструментальних методів дослідження шкідливих виробничих факторів на робочих місцях, а також 30 позапланових ( у т. ч розслідування випадків при підозрі на хронічні професійні захворювання, які проводяться сумісно з представниками профспілок та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань).
При перевірках на підприємствах м. Єнакієве виявлені порушення санітарного законодавства з питань охорони праці.
Згідно даних лабораторних контролю відмічається перевищення гігієнічних нормативів на робочих місцях основного виробництва ПрАТ «ЦЗФ «Вуглегірська» за пилом, шумом, параметрами мікроклімату. На момент перевірки не надані висновки держсанепідекспертизи на технологію виробництва, устаткування.
При розслідуванні випадків при підозрі на хронічні професійні захворювання згідно запитів ЛПЗ відмічається невідповідність умов праці вимогам санітарного законодавства, на робочих місцях відмічається перевищення за шкідливими виробничими чинниками: за пилом, шумом, вібрацією, показниками важкості праці, параметрами мікроклімату, що при незабезпеченості засобами індивідуального захисту на шахтах ДП « Орджонікідзевуглля» сприяє виникненню хронічних професійних захворювань.
При цьому, як і раніше при складанні умов праці працівники з охорони праці ДП «Орджонікідзевугілля» використовують дані вимірів ВГРЗ (відомчого гірничо-рятувального загону) по пилу та паспортні дані щодо шуму та вібрації гірничого обладнання, проводиться хронометраж робочого часу та трудового процесу, що не у повному обсязі відображає фактичні параметри шкідливих факторів на робочому місці, що терміново потребує проведення атестації робочих місць.
За результатами перевірок за виявлені порушення протягом поточного року винесено 11 постанов про накладення штрафу на посадових осіб підприємств за незадовільні умови праці на робочих місцях, що не відповідають вимогам санітарного законодавства.
З них: - ПрАТ «ЦЗФ «Вуглегірська» -  1

  1.  СП "Шахта ім. Карла Маркса" - 3
  2. СП  " Шахта   "Полтавська"  - 3
  3. СП  " Шахта   "Вуглегірська" - 2
  4. СП  " Шахта   "Булавинська" - 1
  5. СП  " Шахта   Ольховатська" - 1

Позитивним моментом з’явилося відновлення роботи цехових лікарів на шахтах.
Станом на 01.05.2014 року укомплектація лікарями цехової служби виглядає наступним чином:


Шахти

ставка

У комплектованість

%

СП Шахта «Вуглегірська»

0,5

Шрамко Г.В.

100

СП Шахта ім.Карла Маркса

0,5

ШевченкоГ.І

100

СП Шахта «Булавинська»

0,5

Дрозд М.А.

100

СП Шахта «Єнакієвська»

1,0

Шевченко Г.І.

100

СП Шахта «Полтавська»

1,0

Овчаренко О.С.

100

СП Шахта «Ольховатська»

немає

-

-

Цехові лікарі не сприяють проведенню якісного медогляду працюючих при проведенні профілактичних оглядів ( вже закінчено проведення медогляду ПП « Медичні системи" на шахтах СП Шахта « ім..Карла Маркса»,СП Шахта «Вуглегірська») , а саме: медична
документація про стан здоров’я робітників лікарняній бригаді не надана, тому рекомендується прийняти участь у оформленні заключних актів та приймати участь у підготовці медичної документації на працюючих.
Також необхідно організувати відділам охорони праці підприємств та цеховим лікарям контроль за виконанням рекомендацій висновків медико - соціальної експертизи, особливо на шахтах СП Шахта «Вуглегірська» ,СП Шахти«Булавинська».
Питання щодо охорони праці на підприємствах , в установах і організаціях міста залишається на контролі.
Начальник Єнакіївського міжміського управління Головного управління Держсанепідслужби у Донецькій області, головний державний санітарний лікар
мм. Єнакієве, Кіровське, Жданівка                                                                               Т. І.   Гамова.

Категория: Решения исполнительного комитета | Добавил: MARISHS (21.05.2014)
Просмотров: 1000 | Рейтинг: 0.0/0
На нашей планете масса интересных и привлекательных мест, которые многие хотят посетить. Однако есть также и места, от которых лучше держаться подальше. Избегать их надо, не потому что там нет ничего интересно, а потому что пребывание там может быть опасно для жизни. Американский экологический фонд Blacksmith Institute составил список десяти таких мест.
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2023 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru