Понедельник
29.11.2021
03:35
Жизнь города

Категории раздела
Решения городского совета [264]
Решения исполнительного комитета [267]
Распоряжения городского головы [243]
Распоряжение главы администрации города [100]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Нормативно-правовые документы » Решения исполнительного комитета

Рішення виконавчого комітету № 361ЄНАКІЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я

від 17.07.2013 № 361
м. Єнакієве
Про стан виконання законодавства України з питань захисту прав споживачів у місті Єнакієве за І півріччя 2013 року
Керуючись пп.3 п. «б» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про захист прав споживачів», заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань захисту прав споживачів міської ради Лиги А.І. «Про стан виконання законодавства України з питань захисту прав споживачів у місті Єнакієве за І півріччя 2013 року» виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В

  1.  Інформацію начальника відділу з питань захисту прав споживачів міської ради Лиги А.І. «Про стан виконання законодавства України з питань захисту прав споживачів у місті Єнакієве за І півріччя 2013року», взяти до відома (додається).
  2.  Відділу з питань захисту прав споживачів міської ради (Лига):

    2.1  Продовжувати контроль за виконанням Закону України «Про захист прав споживачів» на підприємствах торгівлі, громадського харчування, громадському транспорті, на підприємствах комунального господарства міської ради та побутових послуг на території, підпорядкованій Єнакієвській міській раді.

Термін дії - постійно

2.2  Здійснювати спільно з засобами масової інформації та громадськими організаціями заходи з інформування населення щодо вимог законодавства України з питань захисту прав споживачів та впроваджувати інновації по інформуванню споживачів міста про їх права та обов’язки.

Термін дії - постійно

3.  Начальнику відділу торгівлі та агропромислового комплексу міської ради Гвоздецькій Ж.М. продовжувати контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності вимог нормативно-правових документів, які регламентують торгівельну діяльність, а також роботу з питань організації торгівельного обслуговування населення.

Термін дії - постійно

4.  Зобов’язати начальника відділу з питань захисту прав споживачів міської ради Лигу А.І., начальника відділу торгівлі та агропромислового комплексу міської ради Гвоздецьку Ж.М. продовжувати висвітлювати підсумки своєї роботи та роз’яснення вимог законодавства з питань, що стосуються захисту прав споживачів, у засобах масової інформації міста.

Термін дії - постійно

5.  Зняти з контролю рішення виконавчого комітету міської ради від 20.03.2013 № 143 «Про стан виконання законодавства України з питань захисту прав споживачів у місті Єнакієве у 2012 році» як в основному виконане.

6.  Хід виконання даного рішення заслухати у лютому 2014 року.

7.  Начальнику відділу з питань захисту прав споживачів міської ради Лига А.І., забезпечити оприлюднення даного рішення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття на офіційному веб-сайті Єнакієвської міської ради.

8.  Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ з питань захисту прав споживачів міської ради (Лига).

9.  Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Антропова О.С.

В.В. Олейник                                                                 Міський голова

ІНФОРМАЦІЯ
«Про стан виконання законодавства України з питань захисту прав споживачів у місті Єнакієве»

Відділ з питань захисту прав споживачів у першому півріччі 2013 року у відповідності до своїх прав та обов’язків, продовжував здійснювати заходи з захисту споживчих прав та реалізовувати «Міську комплексну програму захисту прав споживачів та сприяння підвищення правової освіти населення м. Єнакієве на 2012-2015 рік».
Щоденно на особистих прийомах громадян та по телефону проводяться консультації споживачів, також у межах діючого законодавства оказується практична допомога.
Так за 1-півріччя 2013 року така допомога була надана 58 громадянам. У кількісних показниках споживачам було повернуто грошей за неякісні товари на суму 18 тис. 200 грн., проведено 5 обмінів неякісних товарів на якісні, здійснено 10 ремонтів.
Розріз питань порушених громадянами виглядає наступним чином.
З питань торгівлі                                           -                       39   звернень
у т. ч. непродовольчих товарів                  -    27  звернень
продовольчі товари                                              - 12 звернень
послуги                                                           -                       19   звернень
у т. ч. з побутових питань                           -    10  звернень
комунальних питаннях                          -                         9   звернень
Крім того, за 1-півріччя 2013 року до відділу було надано на виконання 5 карток з особистих прийомів міського голови і його заступників, які на теперішній час розглянуті у повному обсязі.
У місті Єнакієве 14.03.2013р. начальником відділу з питань захисту прав споживачів проведений прямий телефонний зв'язок “Споживач-Виконком”.
Відмічу, що якісний захист прав споживачів - це робота на випередження, коли руйнується підґрунтя для виникнення порушень. Тут ми працюємо за 3 напрямками: (1) підвищення правової грамотності споживачів та суб’єктів господарювання (2) формування інформаційного простору (3) профілактика порушень прав споживачів.
Здійснення роботи за цими напрямками провадиться у межах «Міської комплексної програми захисту прав споживачів та сприяння підвищення правової освіти населення м. Єнакієве на 2012-2015 рік».
Конкретизую цю роботу по відповідним заходам. Так з початку року у ЗМІ міста та області представниками міської ради опубліковано 14 статей, проведено 3 виступи по радіо з корисною для споживачів міста інформацією.
З початку 2013 року проведено 2 власних заходи (14.03.2013 та 22.05.2013 на яких була присутня начальник відділу Донецької інспекції у справах захисту прав споживачів Семеній С.М.), та 5 спільних заходів з відділом освіти та відділом торгівлі та АПК міської ради, серед учнів шкіл міста, де викладається дисципліна «Основи споживчих знань». На більшості заходів розповсюджувались видані раніше 3 різновиди брошур: «Товарний та касовий чек сучасна зброя споживача проти неякісного товару», «Побутова техніка неналежної якості, вчимося правильно захищати свої права», «Договори додаткового сервісу - Казка про голого короля» та брошура разом з Законом України «Про захист прав споживачів» (з 10 додатками та останніми оновленнями законодавства).
За нашою ініціативою, відділом освіти міської ради до Всесвітнього дня прав споживачів у 25 навчальних закладах міста було проведено 83 заходи та тематичних уроків (як вже було відмічено вище у п’яти заходах брали участь представники відділу). Крім того, наша молодь взяла участь у двох загальноукраїнських конкурсах на споживчу тематику, «Молодь тестує якість», за результатами обласного етапу 1 учень з НВК № 2 став переможцем в одній з номінацій конкурсу, а 6 учнів з інших НВК міста його призерами. Також, 22 березня були підбити підсумки міського етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку - «Я хочу жити в якісному світі», кращі роботи нагороджені грамотами та направлені на обласний етап цього конкурсу.
Викладання дисципліни «Основи споживчих знань» у нашому місті охопило 7 НВК, це складає майже 30 % НВК міста. Це в 12 разів краще ніж в цілому по Донецькій області. Де на 1116 НВК ця дисципліни викладається лише у - 34 НВК, або у2.5 % від загальної кількості навчальних.
Завдяки «Міській комплексній програмі захисту прав споживачів та сприяння підвищення правової освіти населення м. Єнакієве на 2012-2015 рік» школи міста, єдині у Донецькій області, забезпечені підручниками та практикуми з вищевказаної дисципліни.
Продовжувались такі закупівлі і у 1-півріччі 2013 року, так було закуплено 280 робочих зошитів з дисципліни «Основи споживчих знань», а також 22 навчально-методичних посібників для вчителів.
Для формування інформаційного простору продовжувалось оновлення інформації на Інтернет-сторінці відділу на сайті міської ради «еп^айа.§ОV.иа».
З метою попередження порушень прав споживачів за 1-півріччя 2013 року були проведені перевірки 43 суб’єктів господарювання, які попередили 213 порушень прав споживачів. Так були попереджені наступні порушення: реалізація товарів без маркування та документів, що підтверджують якість та безпеку 192; реалізація товарів зі строком придатності, що минув 16; з інших питань - 5.
В цілому відмічу позитивну тенденцію у торговій сфері міста. За 1-півріччя 2013 зменшилась як кількість виявлених порушень, так і рівень загрози споживачам від таких порушень. Наприклад кількість виявлених товарів зі строком придатності, що минув, скоротилось до 16. При цьому, звичайно свою роль грає той факт, що про всі планові перевірки ми повідомляємо, за 10 днів, що так само знижує кількість порушень. Проте головна мета перевірки це не покарання, а навчання підприємця роботі без порушень законодавства, підвищення його трудової дисципліни, і ця мета у місті Єнакієве виконується.
Також хочу поінформувати, що завдяки втручанню керівництва міста, правоохоронними органами нарешті порушена кримінальна справа по відношенню до ФОП Родичевої, яка майже рік займалась оманою споживачів міста на ринку ритуальних послуг.

Начальник відділу з питань захисту прав споживачів міської ради А.І.Лига

 

Категория: Решения исполнительного комитета | Добавил: MARISHS (17.07.2013)
Просмотров: 663 | Рейтинг: 0.0/0

Сфера интересов: металлургия, агробизнес

Должность: гендиректор Мариупольского металлургического комбината им. Ильича

Контактная разработка
Всего комментариев: 0
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2021 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru