Воскресенье
28.05.2023
22:20
Жизнь города

Категории раздела
Познавательно [577]
Секреты здоровья и долголетия [27]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » С миру по нитке » Познавательно

Краса i користь карпатських курортiвКарпати славляться не тiльки прекрасними краєвидами недоступних куточкiв, вони не менш вiдомi численними здравницями, цо iснують на схилах Карпат с давнiх часiв. За допомогою мiнеральних вод Карпат лiкують численнi хвороби серцево-судинної системи, органів травлення, обміну речовин, опорно-рухового апарату, нервової системи, шкіри і т. д. Правильне застосування мінеральної води, обов'язково під наглядом лікаря, здатне значно полегшити перебіг багатьох захворювань, сприяти швидкому одужанню та зміцненню захисних сил організму. Детальнiше можна ознайомитись на сайтi - http://ukrwesttour.com.ua/morshin/

На території Українських Карпат історія розвитку курортів сягає далеких часів. Перші згадки про використання цілющих властивостей мінеральних вод датуються XV сторіччам. У XVI столітті Войцех Вушко, придворний лікар короля Стефана Баторія, зробив перші аналізи мінеральних вод Трускавця. Динамічний розвиток карпатських курортів припадає на середину XIX століття. Курортні селища виконували функції культурно-розважальних центрів. Щоб полегшити проїзд до курортів, було створено з’ єднання автомобільних і залізних шляхів між курортними містами Європи. Українські курорти були відомі серед відпочиваючих з усієї Європи.

Несприятливий вплив на розвиток курортів вчинили війни. В результаті багато з них втратили своє значення. В даний час на території Українських Карпат понад 15 міст має статус курортів i користуються популярнiстью серед туристів. До найбільш відомих відносяться Трускавець , Моршин, Сходниця.

Для того, щоб курорти могли розвиватися, повинний бути виконаний ряд строго визначених умов, що стосуються, в основному, цілющих властивостей природного середовища. Основні природні фактори, що використовуються в лікуванні в карпатських курортах є: мінеральні води, лікувальні грязі та озокерит.

На території Українських Карпат налічується понад 800 джерел мінеральних вод, більшість з яких отримали статус лікувальних вод. Зустрічаються тут майже всі типи вод.  Вода з карпатських джерел творить чудеса і лікує як душу, так і тіло.

Iншим важливим фактором, що використовується в лікуванні в санаторіях Карпат є різноманітні види лікувальних грязей, які після відповідної обробки здатнi допомогти при багатьох захворюваннях. Цікаво, що перші їх використання вiдбувалися наступним чином: видобутим з дна річки мулом намазували тіло, потім пацієнт лежав на сонці до тих пір, поки бруд не застигав, створюючи оболонку, яку потім змивали водой (так просто, і, кажуть, ефективно було!!!). В даний час найбільшу  популярнiсть має торф, здобутій в околицях Моршина.

Написавши про природнi родовища, слід згадати також про озокерит, тобто гірський воск. Він добувається в основному в районі Борислава. До недавнього часу щорічно видобували понад 700 тонн цієї сировини. Він має широке застосування у лікуванні багатьох захворювань.

Категория: Познавательно | Добавил: stratim (23.07.2016)
Просмотров: 731 | Рейтинг: 0.0/0
Едва ли не ежедневно на Земле происходит что-либо необычайное…Ещё чаще людям хочется верить, что необычайное произойдёт…Отсюда – так велико количество всевозможных обманов, изощрённых мошенничеств и мистификаций... В некоторые из них до сих пор верит множество людей…
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2023 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru