Карпати славляться не тiльки прекрасними краєвидами недоступних куточкiв, вони не менш вiдомi численними здравницями, цо iснують на схилах Карпат с давнiх часiв. За допомогою мiнеральних вод Карпат лiкують численнi хвороби серцево-судинної системи, органів травлення, обміну речовин, опорно-рухового апарату, нервової системи, шкіри і т. д. Правильне застосування мінеральної води, обов'язково під наглядом лікаря, здатне значно полегшити перебіг багатьох захворювань, сприяти швидкому одужанню та зміцненню захисних сил організму. Детальнiше можна ознайомитись на сайтi - http://ukrwesttour.com.ua/morshin/
На території Українських Карпат історія розвитку курортів сягає далеких часів. Перші згадки про використання цілющих властивостей мінеральних вод датуються XV сторіччам. У XVI столітті Войцех Вушко, придворний лікар короля Стефана Баторія, зробив перші аналізи мінеральних вод Трускавця. Динамічний розвиток карпатських курортів припадає на середину XIX століття. Курортні селища виконували функції культурно-розважальних центрів. Щоб полегшити проїзд до курортів, було створено з’ єднання автомобільних і залізних шляхів між курортними містами Європи. Українські курорти були відомі серед відпочиваючих з усієї Європи.
Несприятливий вплив на розвиток курортів вчинили війни. В результаті багато з них втратили своє значення. В даний час на території Українських Карпат понад 15 міст має статус курортів i користуються популярнiстью серед туристів. До найбільш відомих відносяться Трускавець , Моршин, Сходниця.
Для того, щоб курорти могли розвиватися, повинний бути виконаний ряд строго визначених умов, що стосуються, в основному, цілющих властивостей природного середовища. Основні природні фактори, що використовуються в лікуванні в карпатських курортах є: мінеральні води, лікувальні грязі та озокерит.
На території Українських Карпат налічується понад 800 джерел мінеральних вод, більшість з яких отримали статус лікувальних вод. Зустрічаються тут майже всі типи вод. Вода з карпатських джерел творить чудеса і лікує як душу, так і тіло.
Iншим важливим фактором, що використовується в лікуванні в санаторіях Карпат є різноманітні види лікувальних грязей, які після відповідної обробки здатнi допомогти при багатьох захворюваннях. Цікаво, що перші їх використання вiдбувалися наступним чином: видобутим з дна річки мулом намазували тіло, потім пацієнт лежав на сонці до тих пір, поки бруд не застигав, створюючи оболонку, яку потім змивали водой (так просто, і, кажуть, ефективно було!!!). В даний час найбільшу популярнiсть має торф, здобутій в околицях Моршина.
Написавши про природнi родовища, слід згадати також про озокерит, тобто гірський воск. Він добувається в основному в районі Борислава. До недавнього часу щорічно видобували понад 700 тонн цієї сировини. Він має широке застосування у лікуванні багатьох захворювань.
|