Назва бісер виникло від арабського слова бусра, бусер - фальшиві перли. Бісер - це основний матеріал для виготовлення різних іграшок, прикрас, для ткацтва та вишивання. Бісер - дуже древній матеріал.
Його історія починається з IV тисячоліття до нашої ери, коли було винайдено стекловиробництво. Завдяки вдосконаленню технології виготовлення, з часом намиста ставали все дрібніше і дрібніше. Сучасний бісер дуже різноманітний і виготовляється з різних матеріалів. Бісер буває скляним, керамічним, пластмасовим або металевим.
Бісер офарблюють в самі різні кольори і відтінки, роблять бісеринки двоколірні, триколірні і навіть з малюнком. Розмір і форма бісеру теж дуже різноманітні.
Існує кілька основних видів бісеру:
- круглий, який є найбільш поширеним;
- каплеподібний, отвори якого розташовані не по центру, а зміщені до краю;
- богемский - дрібний бісер, огранований як великий круглий кристал.
- стеклярус - трубочки довжиною від 3 до 7 мм, а також рубаний стеклярус, так звана рубка (короткі трубочки). Стеклярус буває гранований і кручений. Він дуже незручний в роботі завдяки гострих країв, може перерізати у виробі не тільки нитку, але і волосінь. Зустрічаються сорти стеклярусу і рубки з оплавленими краями. Вони зручніше в роботі, і при виборі матеріалу на це слід звернути особливу увагу.
- Інший цікавий матеріал - це "рис" (витягнуті округлі намистини у вигляді барбарису).
Ціна бісеру залежить від матеріалу і якості виробника. Детальніше ознайомиться з вартістю бісеру можливо на сайті компаніі ТК-Фурнітура.
Для визначення розміру бісеринок використовується шкала від 2/0 до 15 /0. Номер показує, у скільки разів діаметр даної бісеринки менше діаметру стандартної намистинки "Поні".
Таким чином, чим більше цифра, тим менше розмір бісеринки. Діаметр бісеринки 10 / о - найзручніший для роботи.
Розмір зазвичай потрапляє на середину розмірної лінійки, але присутні розмірні похибки. Купуючи 9/0, ви можете отримати бісер як 2,4 мм в діаметрі, так і 2,8мм. Ця річ незручна в чеському бісері, але такий вже він є. Товщина кожних бісеринок також може бути різна - одні попадаються "худенькі", інші "пухкенькі".
|