Бісер являє собою невеликий, декоративний об'єкт, який має різну форму і розмір і виготовленний з матеріалу, такого як скло, пластик, або дерево. Бісер варіюються в розмірах від 1 міліметра до більш ніж 1 сантиметра в діаметрі. Намистини можуть бути вплетені разом за допомогою спеціалізованої нитки або м'якого, гнучкого проводу , або приклеються до поверхні (наприклад, тканини , глини ).
Бісер може бути виготовлений за різних матеріалів. Перші кульки були виготовлені з природних матеріалів - кістка , корал , ріг , слонова кістка , насіння (наприклад, горіхів тагуа), оболонка тварин і деревина.
Розвиток виробництва бісеру пов’язаний з розвитком стекловиробництва у Персіі. Саме в той час бісер набув популярності. Використовувалась кераміка і скло . Намисти були також зроблені з різнх сплавів, таких як бронза і латунь , але, ці метали схильні до окислення, тому менш використовувались і менш добре зберіглися на археологічних об'єктах.
У 20-му столітті почалось виробництво бісеру з синтетичних матеріалів. У сучасному виробництві, найбільш поширеними матеріалами є дерево, пластик , скло , метал і камінь.
Ціна бісеру залежить від матеріалу і якості виробника. Детальніше ознайомиться з вартістю бісеру можливо на сайті компаніі ТК-Фурнітура.
По формі бісер буває – круглий (найбільш поширений), каплеподібний, богемский (по формі як круглий кристал), стеклярус (короткі трубочки), "рис" (форма барбарису).
За багатовікову історію бісер у різних країнах використовувався як:
- бісер як прикраса, та матеріал для виготовлення декоративних форм;
- як матеріал для виготовлення ікон та прикрас для храмів;
- бісер використовувався для виготовлення різних релігійних речей, таких як чотки;
- бісер використовувався в якості валюти наприклад бісером розраховувалися племена з Гани. Ця валюта мала назву аггро.
- бісер використовувався для ігор, наприклад, овари бісеру для гри манкала.
- бісер використовувався як засіб вбивства часу – грати з виробом пальцями. Такі вироби були найбільш поширені в Туреччині.
|