Воскресенье
03.03.2024
18:53
Жизнь города

Категории раздела
История Енакиево [108]
Спорт в Енакиево [29]
Туризм [27]
Природа [13]
Пригород Енакиево [46]
Жители Енакиево [564]
Мотоспорт [43]
Городской архив [9]
Выборы 2010 [58]
Улицы нашего города [1]
Общественные организации [6]
Семь чудес Енакиева [9]
Житейские истории горожан [27]
Интервью с енакиевцами [22]
Хронограф [81]
Сферические панорамы [4]
Фотофакты [0]
Очерки об инженере Енакиеве [24]
Воспоминания И.П.Бардина [17]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Енакиево как на ладони » История Енакиево

I знову про козацтвоУкраїнська історія знає багато прикладів масових порушень народу заради поліпшення умов свого існування. Але внутрішні i зовнiшнi  чинники завжди зводили результати цих зрушень нанівець, та навіть погіршували життя простого люду. Як приклад, повстання під проводом Семена Палія, Григорія Лободи; Кіндрата Булавіна, Коліївщина. Та й свободи, здобуті під час національно-визвольної війни Богдана Хмельницького, були зрештою тимчасовими, а так звана Гетьманщина, роздерта поміж Московією та Речею Посполитою, проіснувала всього кілька десятків років, захлинувшись у крові постійних війн і внутрішніх усобиць. Останній оплот слави українського козацтва - Запорозька Січ наклала головою останньою, в 1775 році, після чого почалося закріпачення селянства.

Але вільнолюбний козацький дух, що постійно живе в генах українського народу, знову збунтувався в 1917 році, заявивши про себе під час громадянської війни. Це про нього сказав у своєму вірші І.Я. Франко «Вічний революціонер»: «Дух, що тіло рве до бою, рве на поступ, щастя й волю, він живий, він ще не вмер».

Історично склалося, що в Україні на протязі кількох сторіч існували два види козацтва: січове і реєстрове. Січове відносилося до Запорозької Січі і було ні від кого не залежним. Реєстрове, згідно сфер впливу, поділялося на реєстровиків Лівобережної України, які матеріально забезпечувалися урядом Росії, та реєстровиків Правобережної України, підконтрольних Речі Посполитій, тобто Польщі. За часів здобуття Україною незалежності, як шана до пращурів і повага до славного козацького минулого нашої держави, почалося відродження і козацтва. Як і раніше, козацтво сучасності неоднорідне і поділяється на Українське реєстрове козацтво й Українське козацтво, а ще Азовське і Чорноморське. Останні три є спадкоємцями колишнього січового. Змінилися часи, змінилися й пріоритети. Функції козацтва сучасності - відбудовчі. Не виключена можливість, що воно стане носієм нової державної ідеологи, якої сьогодні так бракує. Особливу увагу треба приділяти молодому поколінню, виховуючи в ньому любов до держави, гордість за неї, її славне минуле, мову, культуру. Від нас, дорослих, залежить, кого ми виховаємо. І пам'ятаймо, вітчизняна культура та ідеологія на чужій мові не створюються.

Приємне враження викликає Окремий Єнакіївський козацький курінь. Створений відносно недавно, він уже голосно заявляє про себе. Планомірна робота й активна участь у суспільному житті міста, жорстка внутрішня дисципліна поступово завойовують довіру до цього незвичного громадського утворення. Участь в охороні громадського порядку, боротьба з браконьєрством, охорона підприємств, організація і проведення культурно-масових заходів - ось основні сфери діяльності козацького куреня. Окрім цього, зустрічі з учнями навчальних закладів, створення музею старожитностей українського села в середній школі № 38. Невдовзі для громадян міста гостинно відчинить двері безкоштовна громадська юридична консультація.

Але найбільше вражають плани керівництва куреня побудувати на козацькій земельній ділянці, з умовною назвою «Козацька станиця», етнічний парк, де буде відтворено українське козацьке село XVI - XVII сторіч з побутовими речами тогочасся. Сільська кузня, вітровий млин за стародавніми кресленнями, стайні для коней, музей козацької слави і навіть капличка для богослужінь наповнять козацьку станицю присмаком старовини, культури наших пращурів. І лише автономна вітрова електростанція нагадуватиме про сучасність.

Планується започаткувати відродження ковальського та гончарного ремесел. Одночасно проводиться пошук обдарованих хлопців для навчання... кобзарському мистецтву. Останнє, як на мене, вершина задуму.

Керівництво куреня плекає мрію, що колись до етнічного парку проляжуть туристичні маршрути, бо такий парк буде єдиним у Кальміуській паланці.

Величну і в той же час майже непосильну ношу звалили собі на плечі козаки Єнакієвого, але особисто знаючи Гетьмана Українського козацтва М.М. Пантелюка, впевнений, що і він, а з ним і козацтво всієї Кальміуської паланки долучаться до реалізації цього нечуваного для нашого регіону проекту, й етнічний парк буде дитям спільним.

Хочеться побажати козакам Єнакієвого здійснення їх задумів на благо людей. Вони того варті.

Василь ЧУБЕНКО

Категория: История Енакиево | Добавил: enakievets (16.12.2010)
Просмотров: 4144 | Теги: Василь Чубенко | Рейтинг: 5.0/1
2010-й год оказался особо богатым на спортивные достижения наших земляков. Могие из них были вписаны не только на страницы Книги рекордов Украины, но и прогремели на весь мир. Например, днепропетровский силач Виталий Герасимов, который носит титул чемпиона мира по богатырскому многоборью среди атлетов массой тела до 105 кг, этой осенью одной рукой поднял гигантскую гантель, которая весит, как сам спортсмен. К слову, недавно неутомимый Виталий пытался побить свой рекорд, но, к сожалению, порвал связки руки и отложил это предприятие на будущее.
Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2024 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru