Вторник
23.04.2024
18:56
Жизнь города

Категории раздела
История Енакиево [108]
Спорт в Енакиево [29]
Туризм [27]
Природа [13]
Пригород Енакиево [46]
Жители Енакиево [564]
Мотоспорт [43]
Городской архив [9]
Выборы 2010 [58]
Улицы нашего города [1]
Общественные организации [6]
Семь чудес Енакиева [9]
Житейские истории горожан [27]
Интервью с енакиевцами [22]
Хронограф [81]
Сферические панорамы [4]
Фотофакты [0]
Очерки об инженере Енакиеве [24]
Воспоминания И.П.Бардина [17]

Наш город

Организации города

Это интересно

Книга жалоб и пожеланий

Форма входа

Сейчас на сайте

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Енакиево как на ладони » История Енакиево

Мусін Василь - карб для наших сердець



У День скорботи на будинку Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Костянтина Ушинського в Одесі було відкрито меморіальну дошку трьом Героям Радянського Союзу. Життя одного з них - Василя Мусіна - до війни було пов'язане з нашим містом: тут на шахті розпочався його трудовий шлях, тут він отримав направлення на навчання в Одесі. Пропонуємо до уваги читачів репортаж про цю урочисту подію.

Володимир Моргуненко, Анатолій Коваленко і Василь Мусін мріяли про життєвий шлях педагога, але коли 22 червня 1941 року фашисти напали на рідну землю, стали на захист Вітчизни.

Володимир Моргуненко, син українського селянина, в роки війни був народним месником, одним з очільників підпільної організації «Партизанська іскра». Вже в першій диверсійній операції за його участю було підірвано два ворожих потяги, понищено десятки вагонів і платформ з військовим вантажем та технікою. Гітлерівці вистежили підпільника і закатували весною 1943-го року.

Анатолій Коваленко народився в Білорусі. Воював льотчиком 742-го окремого розвідувального авіаційного полку. На літаку Пе-2 здійснив 176 розвідувальних польотів, вистежив 23 замаскованих німецьких аеродроми. Сім разів його збивали. Але вцілів, вижив. По війні викладав у педагогічному інституті.

Юність росіянина Василя Мусіна минула на Донбасі. За направленням робітничого колективу навчався в Одесі. А в грізні роки випробувань воював командиром взводу автоматників 211-го гвардійського стрілецького полку. Загинув, визволяючи Югославію. Точився запеклий бій за розширення плацдарму на березі Дунаю. Ворог хвилю за хвилею накочував контратаки. І в критичний момент сутички лейтенант ручним кулеметом знищив півсотні фашистів, захистивши позицію ціною власного життя.

Невідомі біографічні факти про полум'яне життя героїв зібрали представники Одеської регіональної організації НСЖУ. Спілчани й стали ініціаторами увічнення синів трьох народів - українського, білоруського і російського - на одній меморіальній дошці.

... Лунає Гімн України. Майбутні вчителі зворушено слухають розповіді про студентів-добровольців 41-го.

Це не лише данина пам'яті тим, хто здобув перемогу в найжорстокішій війні, це - своєрідний символ, звертається до присутніх Одеський міський голова Олексій Костусєв. — Ми все більше віддаляємося од того грізного часу, і уроки героїзму народу для нас набувають значної ваги.

У церемонії відкриття пам'ятної дошки взяв участь голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко. Він зокрема сказав:

- 22 червня - одна з найтрагічніших дат в історії України, народів колишнього СРСР. У кожній українській сім'ї цього дня ми згадуємо тих, хто не повернувся з війни, хто з перших хвилин того жахного світанку грудьми став на захист Батьківщини. Я згадую свого діда, що загинув під Запоріжжям. Слава героям, дяка за їх подвиг!

Рота почесного караулу карбує крок, вшановуючи фронтовиків. Автор меморіального знаку - одесит Володимир Новиков. З ініціативи голови Одеської регіональної організації НСЖУ Юрія Работіна він виготовив і встановив: дошки пам'яті редакторові газети «Котовські вісті», міжнародному гросмейстеру з шахових композицій Віктору Мельниченку, виконавчому директору Міжнародної громадської організації «Одеське земляцтво», співавтору книжки «Що було на місці Одеси?» Володимиру Романюку, Герою Радянського Союзу Миколі Григорієвському, який загинув на фронті, курсантам Одеської військової академії.

Так одеські журналісти сприяють увічненню відомих особистостей краю.

Володимир Невмитий
Член правління НСЖУ
«Енакиевский рабочий» № 56 (13524)

Категория: История Енакиево | Добавил: enakievets (03.08.2012)
Просмотров: 2683 | Рейтинг: 0.0/0

Фокус представляет ежегодный рейтинг самых богатых людей Украины. В этом году их 200. Особенность нынешнего рейтинга в том, что Фокус впервые детально изучал долги предприятий, принадлежащих крупнейшим бизнесменам страны. Очевидно, что большинство компаний, которые проходили оценку, в докризисные времена активно использовали заёмные средства. Но далеко не все смогли их вовремя вернуть. Именно кредитные обязательства, которые в некоторых случаях превышали допустимый уровень, существенно уменьшили совокупное состояние всех участников рейтинга. 200 самых богатых людей в этом году «весят» чуть меньше $50 млрд. При этом большая часть – почти $30 млрд. – приходится на первую двадцатку.

Контактная разработка
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar
Поиск

Опрос

Сайты города Енакиево

Официальный сайт Енакиево
Еженедельник "Панацея"
Енакиевская правда
06252
Блог Богдана Горбачева
Громадой к благополучию
Проект Земляки
Сайт города Углегорск
Ольховатка - ONLINE
Рейтинг сайтов города
Обзор городских сайтов

Сайты организаций и предприятий

ПАО "ЕМЗ"
Строительство от А до Я
Сайт Владимира Калиниченко
Турклуб "Дороги"
Центральная городская библиотека
Магазин кованых изделий Ferrum
Весь каталог сайтов города

 Букинист - бесплатная библиотека.
Copyright by Enakievets (Бородин Сергей) © 2010 - 2024 Енакиево как на ладони - сайт города Енакиево

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru